SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Tekkeköy'de 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069160
Şehir : Samsun / Tekkeköy
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / KUTLUKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 21.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/57035 ESAS
Muhammen Bedeli
:
126,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2018/57035 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Tekkeköy İlçe, 158 Ada, 17 Parsel, Tekkeköy Mahalle, 19 Mayıs Mevkii, 1. kat bağımsız bölüm no:1, Ana niteliği arsa olan taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticaret Konut alanı, bitişik nizam b-5 beş katlı yere isabet etmektedir. Taşınmazın önü Şeyh Zeynettin caddesine cephededir. Betonarme yapı tekniği ile yapılmış, mevcut hali 3. sınıf B grubu yapı sınıfına girmektedir. Taşınmaz 1 zemin kat + 4 kattan oluşan binanın 1. katında 1 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmazdır. Çevresinde yapılaşma tamamlanmıştır. Topoğrafik olarak düz bir bölgededir. Samsun bulvarına cephe olup, bina girişi bu cephedendir. Belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanmaktadır. Hükümet Konağının karşısında Tekkeköy Kent merkezindedir.Samsun-Tekkeköy arası hafif raylı sistem durağına 1,5 km mesafededir. Bina dış girip kapısı camlı alüminyum doğramadır. bina girişi ve merdivenler mozaik kaplama merdiven korkulukları demirdir. Binada asansör yoktur. Meskenin giriş kapısı ahşaptır. projesinden görüldüğü şekli ile 3+1 mesken plan tipi kullanımında olup, antreden dağıtımlı salon, mutfak ile oturma odası ve kiler ile holden bağlantılı wc, banyo ve 2 yatak odası vardır. Balkonların biri önde mutfakta olan mekana katılmıştır. Diğer balkon arka bahçeye bakmakta olup yatak odasından kullanımlıdır. İç kapıların ahşap kapı olduğu, oturma ve yatak odalarının tabanlarının marley olduğu, banyo ve wc'nin seramik olduğu, mal sahibi tarafından beyan edilmiştir. Meskende doğalgaz vardır ve ısınma sıcak su ve pişirme için kullanılmaktadır. pencereler beyaz pvc+ısıcamdır. projesine göre net 104 m², brüt 125 m² dir.
Adresi : Samsun Bulvarı Üzerinde No:149-151 Kat:1 (Hükümet Konağı Karşısında) Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 300,30 m2
Arsa Payı : 400/6006
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 126.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/57035 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR