SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/Tekkeköy'de 2+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013430
Şehir : Samsun / Tekkeköy
Semt-Mahalle : YAVUZLAR MAH. / AŞAĞIÇİNİK
Oda Sayısı : 2+1
: 93
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/52638 ESAS
Muhammen Bedeli
:
102,477 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2017/52638 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun ili Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik Mahallesi Barakalar Mevkii 513 ada, 1 parselde de kain taşınmaz, betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan binanın 2. Katındaki 6 no.lu bağımsız bölümünde bulunan meskendir.Mimari projesine göre mesken 93,10 m2 brüt 74,75 m2 net kullanım alanına sahip olup, 2 oda, mutfak, Salon banyo, wc-lavabo, hol, ve 2 balkon olarak projelendirilmiştir. 1 katta 2 daire bulunmaktadır. Binanın zemin katında dükkan bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır. Daire giriş kapısı çelik, pencere doğramaları plastik, bina giriş kapısı demirdir. Bina giriş hol, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplamadır. Dış cephe sıvalı olup boyasızdır. Kıymet takdir tarihi itibariyle % 20 oranında yıpranma payı kesintisi yapılması uygun görülmüştür. Kıymet takdir konusu taşınmaz kapalı olup, taşınmazın içerisine girilememiş olduğu için, taşınmazın mimari projesinde, yapı ruhsatında, yapı kullanma izin belgesinde ve alan belgesinde, ayrıca taşınmazın bulunduğu binada yapılan incelemeler ile taşınmazın tamamlanmış ve iskan edilebilir durumda olduğu dikkate alınarak değerlendirme yapılmıştır.Tapuda ana taşınmaz niteliği Arsa olup, bağımsız bölüm niteliği meskendir. Yüzölçümü 382,60 m2 dir. Tekkeköy Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.Çevresinde yapılaşma tamamlanmıştır. Topoğrafik olarak kısmen eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Şeyh Zeyneddin Caddesine 20 metre, Tekkeköy Mezarlığına 650 metre, Devlet Demiryolları Caddesine 350 metre, Dr. Kenan Yılmaz İlköğretim Okuluna 100 metre, Tekkeköy Hükümet Konağına 700 metre mesafede yer almaktadır.3. Sınıf B grubu yapı cinsinde olduğu tespit edilmiştir.
Adresi :Yavuzlar Mahallesi Samancı Sok B Blok No:112 Tekkeköy / SAMSUN
Yüzölçümü : 74,75 m2
Arsa Payı : 20/382
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı, Bitişik Nizam (B-6)
Kıymeti : 102.477,06 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/52638 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR