ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Salıpazarı'nda iki katlı betonarme ev ve avlusu icradan satılıktır (1/2 hisse)

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025620
Şehir : Samsun / Salıpazarı
Semt-Mahalle : AVUT MAH. / SALIPAZARI
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 17.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/428 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
55,575 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 15:00
Satış Yeri
:
Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ

2018/428 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Salıpazarı İlçe, 149 Ada, 5 Parsel, AVUT Mahalle/Köy, Taşınmaz fiilen ev ve ev avlusu ve bahçe olarak kullanılmaktadır. Toprak killi -tınlı yapıdadır, topoğrafya düzdür. Toprak profili orta derinliktedir. Herhangi bir ulaşım problemi yoktur. Şehir merkezine ve pazara 5 km uzaklıktadır. Taşınmaz üzerindeki yapı iki katlı betonarme inşaat tarzında bir yapıdadır. Zemin katı da 100 m² 1. katı 110 m² alana sahiptir. Yapının zemin katı müştemilat, 1. katı mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesinin bir kısmı sıvalı ve boyalı, bir kısmı sıvasız ve boyasızdır. Yapının zemin katının dış cephe doğramaları ahşap doğrama 1. katının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Yapı çatılıdır. Taşınmaz üzerindeki ikinci yapı tek katlı yığma inşaat tarzında bir yapıdır. 80 m² alana sahiptir. Yapı odunluk ve müştemilat olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yapı ahşap taşıyıcılı kiremitli çatılıdır. Taşınmazın 1/2 hissesi satılıktır.
Adresi : Avut Salıpazarı / Samsun
Kıymeti : 55.575,60 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/428 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR