SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/İlkadım'da tek katlı kargir ev ve arsa icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01014674
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KILIÇDEDE MAH. / İSTASYON
: 106
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 26.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14575 ESAS
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/14575 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun, İlkadım İlçesi, Kılıçdede Mah. 1082 Ada, 61 Parselde 218,77 m2 TEK KATLI KARGİR EV VE ARSA. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış olup tek kattan oluşmaktadır.Bina iç-dış cephe sıvası ve boyası yapılıdır. Parsel çevresi duvar ile çevrili olup açık alanlar bahçe olarak kullanılmaktadır. Parsel ön bahçesi seramik ile kaplıdır. Bina ön cephesi yaklaşık 1 m seramik kaplıdır.Yapı ile ilgili olarak; yaklaşık 106 m2 brüt kullanım alanlı meskende,dış kapı çelik kapı iç kapılar ahşap kapıdır. Giriş, hol tabanı seramik kaplı, oda tabanları ahşap parke kaplıdır. İç sıva ve boyası yapılıdır. Mutfak dolapları yapılı, tezgah mermerittir. Islak hacimler tavana kadar seramik kaplıdır. Pencereleri PVC doğramadır ayrıca demir korkuluk bulunmaktadır. Meskende doğalgazlı panel radyatörlü kalorifer sistemi mevcuttur. Tavanlar kartonpiyer ile çevrilidir. Adres:Fevzi Çakmak Mah. Gazneli Mahmut Sk. No:19/1 İlkadım SAMSUN.Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında: Konut Alanı Ayrık Nizam (A-4) Dört Katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 30/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 27/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14575 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR