SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 96 m² daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034115
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 01.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11089 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salon (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2019/11089 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 19 Mayıs (KI) Mahalle, Yeni açılacak Y Mevkii, 7453 Ada, 12 Parsel, Bodrum kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm, mesken niteliğindeki taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış Bodrum kat+Zemin kat+ 4 kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvası ve boyası yapılıdır.Bina girişi merdivenler seramik kaplı, korkulukları demir doğramadan imal edilmiştir. Mimari projesine göre, Salon, Mutfak, 2 yatak odası, Oturma Odası, sandık odası, kiler antre, hol, banyo, wc den oluşmaktadır. Belediye arşivinde yer alan resmi evrakları ve mimari projesine göre Brüt 96 m2, net 81 m2 dir. Meskene ait pencere doğramaları ısıcamlı PVC dir. Dış kapı çelik kapı, iç kapılar ahşap panel kapıdır.Mesken iç sıva ve boyası yapılıdır. Oda tavanları kartonpiyer çevrilidir. Oda tabanları laminat parke kaplıdır. Antre, hol ve mutfak tabanı seramik kaplıdır. Mutfak dolapları lambri kapak tezgah melamin kaplı ahşaptır. Islak hacimler tavana kadar seramik kaplıdır. Isınma panel radyatörlü bireysel sistem doğalgazlı kalorifer sistemi ile yapılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, topoğrafik olarak kot farkı bulunan %3-5 eğimde bir parseldir.Yakın çevresi meskun olup apartman tipi yapılar bulunmaktadır. Çevresindeki yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmış durumdadır. Ulaşım uzak mesafelere belediye otobüsü, dolmuş hatları ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Adresi : Yenidoğan Mah. Dr.Kamil Cad. No:107/1 İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 282,93 m2
Arsa Payı : 18/310
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında: Konut Alanı Bitişik Nizam 5 Katlı (B-5) yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salon (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK127 maddesi gereği iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11089 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR