SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/İlkadım'da 80 m² daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024465
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KARADENİZ MAH. / İSTASYON
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/41978 ESAS
Muhammen Bedeli
:
129,188 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2019/41978 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İli, İlkadım İlçesi, 19 Mayıs Mahallesi, Aziziye Cad (Saadet Cad) Mevkiinde bulunan 7838 ada, 7 nolu parselin üzerindeki binanın 2. katında bulunan 9 bağımsız bölüm nolu meskendir. 7/70 arsa paylı mesken niteliğindeki taşınmaz tam hisseli ,Taşınmazın eklentisi 4 nolu odunluk bulunmaktadır.Taşınmaz, Betonarme Karkas Yapı tarzında inşa edilmiş olan, Bodrum + zemin + 4 (dört) normal kattan oluşan binanın 2. katında bulunan 9 bağımsız bölüm nolu meskendir. Mimari projesine göre mesken, 93,00 m2 brüt, 80,00 m2 net kullanım alanına sahiptir. apartmanın dışı boyalı olup asansör bulunmamaktadır. Binanın ısınma sistemi doğalgazlı olup meskenin içine bağlantısı yapılmıştır. Mimari projesine göre mesken; 93,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup; iki yatak odası, oturma odası, salon, mutfak, banyo, wc, hol ve bir adet balkon olarak projelendirilmiştir. Kıymet takdir taşınmaz kapalı olup taşınmazın içerisine girilememiş olduğu için; İlkadım Belediyesindeki inşaat dosyasının içerisinde taşınmazın bulunduğu binaya ait olan; yapı ruhsatı belgesinde, inşaat alan belgesinde ve taşınmazın bulunduğu binada yapılan incelemeler ile taşınmazın tamamlanmış, iskân edilebilir ve mimari projesine uygun durumda olduğu dikkate alınarak değerlendirmeler yapılmıştır.Taşınmazın Yapı ruhsatı da dikkate alındığında; meskenin bulunduğu binada kıymet takdir tarihi itibariyle % 32 oranında yıpranma takdir edilmiştir.Tapudaki niteliği 'Arsa olup yüzölçümü 191,52 m2 dir. İlkadım Belediyesi Hudutları dahilinde yer alan taşınmaz Yol, Su, Elektrik, Kanalizasyon, Çöp ve diğer tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Etrafı tamamen meskun olup, çevresinde konut ve işyeri olarak kullanılan yapılar bulunmaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arsa yapısına sahip bölgede bulunmaktadır. Geometrik olarak dikdörtgen formdadır. Taşınmaz şehir merkezinde olup ulaşım sorunu yoktur. Parsel, Aziziye Caddesi ile Saadet Caddesinin kesiştiği köşe başı konumdadır. Çevresinde yapılaşma tamamlanmış durumdadır. Güney-doğu yönündeki Lise Caddesine ve 19 Mayıs Lisesine 100 m mesafededir. Taşınmazın doğusundaki Kefeli Camisine ise, 150 m uzaklıktadır.
Adresi :Aziziye Cad Karadeniz Mah Osman Eser Ap No:10 D:9 İlkadım
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 7/70
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uyg.imar planlı Bitişik Nizam Beş (B-5) katlı konut alanı
Kıymeti : 129.188,40 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/41978 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR