SAMSUN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun İlkadım'da 74 m² daire mahkemeden satılıktır

SAMSUN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025352
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KILIÇDEDE MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 2+1
: 74
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 15.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2019/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
SAMSUN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 7236 Ada, 12 Parsel, KILIÇDEDE Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Satış konusu taşınmaz, betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan, bodrum kat, zemin kat ve 6 normal kattan oluşan binanın 4. katında bulunan 13 bağımsız bölüm nolu meskendir. Taşınmaz, Fevzi Çakmak Mahallesi, Selvi Sokak, No: 33, İlkadım / Samsun adresinde bulunmaktadır. Mimari projeye göre; mesken, salon, iki yatak odası, mutfak, banyo, wc, depo, antre, koridor ve iki balkon olarak projelendirilmiştir. Mimari projesine ve yapı kullanma izin kâğıdı belgesine göre; mesken, 74,00 m2 brüt alana sahiptir.Meskenin ve meskenin bulunduğu binanın teknik ve imalat özellikleri şu şekildedir: İç ve dış duvarları ile tavanları boyalıdır. Salon ve oda zeminlerinde döşeme kaplaması mevcuttur. Islak hacim zeminleri seramik kaplamadır. İç kapıları ahşap doğramadır. Banyo ve wc kapıları plastik doğramadır. Dış kapısı ahşap kapıdır. Pencereleri plastik doğramadır. Banyo ve wc duvarları kısmen fayans kaplama olup kısmen boyalıdır. Mutfağında mermerit tezgâhlı mutfak dolabı bulunmaktadır. Meskenin ısınma sistemi sobalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Binanın dış giriş kapısı demir doğramadır. Binanın iç merdiven duvarları ve tavanları boyalıdır. Binanın iç merdiven zeminleri mozaik kaplamadır. Binanın iç merdiveninde demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. Meskenin bulunduğu binanın yapım tarihi dikkate alındığında, binanın keşif tarihi itibarıyla yaklaşık 38 yaşında olduğu hesaplanmıştır.
Adresi :
Yüzölçümü : 74 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konuş alanı bitişik nizam yedi(B-7) katlı yere isabet etmektedir.Bir tarafından yol geçmektedir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SAMSUN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminat miktarının memurluğumuzun Samsun Vakıflar Bankası İcra Dairelerine Bakmakla Yetkili Şubesinde mevcut TR 110001500158007302886274 sayılı hesaba yatırılması gerekmektedir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR