SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/İlkadım'da 6+1 dubleks daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980209
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : YENİDOĞAN MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 6+1
: 199
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/180728 ESAS
Muhammen Bedeli
:
169,150 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Eski Adliye SarayıSamsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu ( 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/Aİlkadım / Samsun )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2017/180728 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa Arz edilen taşınmaz; Samsun İli, İlkadım İlçesi, 19 Mayıs Mahallesi (KI), 3705 ada 8 parsel Fener Apartmanı 5. Kat 13.nolu bağımsız bölüm sayılı dubleks meskendir. Taşınmazın bulunduğu bina zemin kat + 5 normal kat halinde inşa edilen Apartmanın dışı sıvalı ve boyalı olup, asansörlüdür. 5. katta bulunan 199,00 m2 brüt kullanım alanına sahip 13 nolu dairenin 120 m2 kullanım alanına sahip alt katı; salon, oturma odası+mutfak, yatak odası, ebeveyn yatak odası ve duş, banyo, wc, antre, hol ve 2 adet balkondan oluşmakta, 79 m2 kullanım alanına sahip çatı katı ise 3 yatak odası,banyo, kiler ve terastan oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapı, pencereler pvc dir. Islak zemin döşemeleri seramik, odalar laminant parke döşenmiştir. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Doğalgaz bağlantısı mevcut olup, kombi sistemi ile ısıtılmaktadır.Taşınmaz Gazi Devlet Hastanesine 400 m, şehrin ana arterlerinden 100. Yıl Bulvarına 800 m, Atatürk Bulvarına 1,5 km, Şehit Korhan Ekiz Bulvarına 100 m mesafededir. Etrafında 5-6 katlı binalar bulunmakta olup, yapılaşmasını tamamlamış bir bölgede yer almaktadır. Okullara, resmi kurumlara, ticari ve sosyal alanlara yürüyüş mesafesindedir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. 9 nolu odunluk 13 nolu bağımsız bölümün eklentisidir.
Adresi : Yenidoğan Mah.Aziziye Cad Fener Apart No:2/13 İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 199 m2
Arsa Payı : 20/200
İmar Durumu : 1/1000 ölç.imar plan.Serbest Nizam 6 katlı konut alan
Kıymeti : 169.150,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında belirtildiği gibi
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Eski Adliye SarayıSamsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu ( 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/Aİlkadım / Samsun )

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/180728 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR