SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130871
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KALKANCI MAH. / UNKAPANI
Oda Sayısı : 3+1
: 156
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24640 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/24640 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 2358 Ada, 12 Parsel, KALKANCI Mahalle/Köy, 21 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan iki bloklu sitenin A bloğunun 9. katındaki 21 no.lu bağımsız bölümünde bulunan meskendir. Mimari projesine göre mesken 156 m2 brüt, 117 m2 net kullanım alanına sahip olup, 3 oda, mutfak, salon, banyo, wc-lavabo, antre-gece holü, ebeveyn duş ve 2 balkon olarak projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır.Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır.Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı Alüminyum doğramadır. Bina giriş holü,kat merdiveni ve sahanlıklar mermer kaplamadır.Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu sitenin girişi İskenderun Sokak tarafındandır. Sitenin açık otoparkı bulunmaktadır. Taşınmaz, A bloğunun en üst katında bulunmakta olup, yola göre ön cephede kalmaktadır. Bina giriş holünde bulunan Asansörle 9'a basılıp, asansörden çıkılınca sol tarafta bulunan dairedir. Taşınmazın bulunduğu katta taşınmazla birlikte 2 daire bulunmaktadır. Taşınmazın içindeki ıslak hacimlerin (wc-banyo) taban ve duvarı, mutfak, antre ve balkonların ise tabanı fayans kaplama diğer mahal döşemeleri laminat kaplamadır.Salondan çıkılabilen balkondan ve mutfaktan deniz görülebilmektedir. İç kapıları panel kapıdır.Mutfak tezgahı mermer olup mutfak dolabı bulunmaktadır.
Adresi : Karasamsun Mah. İskenderun Sokak Mimoza Sitesi A Blok No: 55/21 İlkadım/SAMSUN
Arsa Payı : 8005/312197
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 3498 Ada, 10 Parsel, DEREBAHÇE Mahalle/Köy, 22 Nolu Bağımsız Bölüm Mimari projesine göre mesken 118 m2 brüt, 91 m2 net kullanım alanına sahip olup, 3 oda, mutfak, salon, banyo, wc, antre-hol ve 2 balkon olarak projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır. Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş holü,kat merdiveni ve sahanlıklar mermer kaplamadır.Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Taşınmazın bulunduğu binanın girişi Şht. Tuncay Karataş Bulvarı tarafındandır. Binanın giriş katında Şht.Tuncay Karataş Bulvarına cephe işyerleri bulunmaktadır. Binanın açık otoparkı bulunmaktadır.Taşınmaz bulvara göre arka cephede kalmaktadır.Bina giriş holünde bulunan Asansörle 7'ye basılıp, asansörden çıkılınca sol tarafta dönüldüğünde tam karşıda bulunan dairedir. Taşınmazın bulunduğu katta taşınmazla birlikte 3 daire bulunmaktadır.Taşınmazın içindeki ıslak hacimlerin (wc-banyo) taban ve duvarı, mutfak, antre-hol ve balkonların ise tabanı fayans kaplama diğer mahal döşemeleri laminat kaplamadır.İç kapıları Amerikan panel kapıdır. Mutfak tezgahı mermer olup mutfak dolabı bulunmaktadır.Taşınmazın içi sıvalı, boyalı ve bakımlı durumdadır. Kalorifer petekleri takılı ve çalışır vaziyettedir.
Adresi : Yaşardoğu Mah. Şht.Tuncay Karataş Bulvarı Yaren Apt. No:76/22 İlkadım/SAMSUN
Arsa Payı : 11/235
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24640 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR