SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01124067
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : ZEYTİNLİK MAH. / KADIKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 04.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/87764 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:10
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat salonu İlkadım Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2015/87764 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Samsun İli, İlkadım İlçesi, Saitbey Mah. 7130 Ada 1 Parselde Kat İrtifakı kurulu arsa ana Nitelikli taşınmazda 3. Kat 27 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken Nitelikli taşınmazdır. Parsel Yüzölçüm: 637,60 m2 , Arsa Pay/Payda: 4/100'dür. Tam hisselidir. Eklenti Bilgisi:Tip:Kömürlük Tanım: Ek:15 Nolu Odunluk. Parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında Konut Alanı Bitişik Nizam (B-5) Beş katlı yere isabet etmektedir. Taşınmaz: Zeytinlik Mah. Yıldıray Sk. Sabır Apt. No:38 A Blok Kat:3/27 İlkadım SAMSUN adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme yapı tekniği ile yapılmış 2 Bodrum+zemin+4 Kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş seramik kaplı, iç merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplıdır. Korkulukları demir doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz, binanın 3. Katında bulunan 27 bağımsız bölüm numaralı Meskendir. Meskenle ilgili olarak mimari projesinde; Salon, 2 yatak odası, Sandık Odası, Mutfak, Antre, Hol, WC, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Keşif günü taşınmaz kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiş, taşınmazda eksik imalat olmadığı ve iskan edilebilir olduğu kabulü ile değerlendirme yapılmıştır. Mesken dış kapısı ahşap panel kapıdır. Kapı önünde doğalgaz saati takılı durumdadır. İlkadım belediye arşivinde bulunan resmi evrakları ve iskan ruhsatına göre net 87 m2, Bürüt 111 m2 alanlıdır. Taşınmazın bulunduğu parsel, yunus Emre Ortaokuluna 60 m, Unkapanı Caddesine 150 m, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine 300 m, 100.Yıl Bulvarına 400 m, Büyükşehir Belediyesine 1.4 m, İlkadım İlçe merkezine ( Samsun Valiliği vb. resmi kurumlar) ortalama 1 km , Gazi Devlet Hastanesine 2 km mesafede olup uydu fotoğrafında işaretle gösterilen konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bina, topoğrafik olarak kot farkı bulunan%8-10 eğimde bir parseldir.Yakın çevresi meskun olup apartman tipi 3-7 kat arasında değişen yapılar bulunmaktadır. Çevresindeki yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmış durumdadır. Ulaşım uzak mesafelere belediye otobüsü, dolmuş hatları ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat salonu İlkadım Samsun

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Samsun İli, İlkadım İlçesi, Ulugazi Mah. 436 Ada 13 Parselde Kat İrtifakı kurulu arsa ana Nitelikli taşınmazda 1. Kat 5 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken Nitelikli taşınmazdır. Parsel Yüzölçüm: 196,44 m2 , Arsa Pay/Payda: 4/32'dir. Tam hisselidir. Eklenti Bilgisi: Tip:Kömürlük Tanım: Ek:1 Nolu Odunluk. Parsel: 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında Konut Alanı Bitişik Nizam (B-5) Beş katlı yere isabet etmektedir. Taşınmaz: Ulugazi Mah. Osmaniye Cd. No:42 Kat:1/5 İlkadım SAMSUN adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme yapı tekniği ile yapılmış Bodrum+zemin+4 Kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadan imal edilmiştir. Bina giriş seramik kaplı, iç merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplıdır. Korkulukları demir doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz, binanın 1. Katında bulunan 5 bağımsız bölüm numaralı Meskendir. Meskenle ilgili olarak mimari projesinde; Salon, 1 yatak odası, Mutfak, Antre, Hol, wc, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Keşif günü taşınmaz kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiş, taşınmazda eksik imalat olmadığı ve iskan edilebilir olduğu kabulü ile değerlendirme yapılmıştır. Mesken dış kapısı ahşap panel kapıdır. Kapı önünde doğalgaz saati takılı durumdadır. İlkadım belediye arşivinde bulunan mimari projesine göre göre yaklaşık olarak net 59 m2, Bürüt 65 m2 alanlıdır. Parsel, 100.Yıl Bulvarına 70 m, Büyükşehir Belediyesine 1.3 km, İlkadım İlçe merkezine ( Samsun Valiliği vb. resmi kurumlar) ortalama 1 km , Gazi Devlet Hastanesine 1.1 km mesafede olup uydu fotoğrafında işaretle gösterilen konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bina, topoğrafik olarak az eğimli bir parseldir. Yakın çevresi meskun olup apartman tipi 3-7 kat arasında değişen yapılar bulunmaktadır. Çevresindeki yapılaşma büyük ölçüde tamamlanmış durumdadır. Ulaşım uzak mesafelere belediye otobüsü, dolmuş hatları ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu İlkadım Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/87764 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR