SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078445
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / UNKAPANI
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1019 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
224,073 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/1019 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe,19 Mayıs (KI) Mahalle, 5061 Ada, 5 Parsel,4. kat, 5 Nolu Bağımsız Bölümlü taşınmazdır. Bilirkişi raporuna göre;taşınmaz, betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan binanın 4.katındaki 5 no.lu bağımsız bölümünde bulunan meskendir. Tapu kaydında Eklentisi 4 nolu odunluk bulunmaktadır. Mimari projesine göre mesken 137,00 m2 brüt, 121,00 m2 net kullanım alanına sahiptir. Mimari projesine göre; 2 yatak odası, mutfak, oturma odası, salon, hol, antre, banyo, wc ve balkon olarak projelendirilmiştir. Apartmanda doğalgaz ve asansör bulunmaktadır. Dış cephesi mantolamalı, sıvalı ve boyalıdır. Binanın zemin kat merdiven duvar ve taban kaplamaları mermer olup, diğer katların merdiven döşemeleri mermerdir ve demir korkuluklar bulunmaktadır. Binadaki pencereler PVC doğramadır. Yine bilirkişi raporuna göre;taşınmazın mimari projesinde, yapı ruhsatında, ayrıca taşınmazın bulunduğu binada yapılan incelemeler ile taşınmazın tamamlanmış ve iskan edilebilir durumda olduğu dikkate alınarak değerlendirme yapılmıştır. Taşınmaz İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.Etrafında 8-9 katlı altı işyeri üst katları konut kullanım amaçlı yapılar bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma tamamlanmış vaziyettedir.Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. 100. Yıl Bulvarına yaklaşık 10,00 m., Gazi Devlet Hastanesine yaklaşık 250,00 m, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası?na yaklaşık 1,80 km., Samsun Cumhuriyet Meydanına yaklaşık 1,20 km. mesafede yer almaktadır.
Adresi: Fevzi Çakmak Mah. 628 Sok. Pamira Apt. No:6 Kat:4, D:5 İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 154,61 m2
Arsa Payı : 5/54
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ticaret alanı bitişik nizam dokuz katlı (B-9) yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 224.073,25 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, İİK127 maddesi gereği satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1019 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR