SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028109
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : ÇİFTLİK MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 23.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/15608 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2019/15608 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Samsun ili İlkadım İlçesi, 19 Mayıs Mah. Dr.Kamil Cad. Mevkii, 7732 Ada, 1 Parselde kain 2. Kat 17 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazdır. Kat Mülkiyeti kurulu 8 Dükkan ve 17 Daireli Karg.Apt. Ana Nitelikli taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış olup bodrum+zemin+3 kat+çatı katlıdır. Bina dış cephe sıvası ve boyası yapılıdır.Bina iç sıvası ve boyası yapılı, merdiven döşemeleri mozaik kaplı, korkulukları demir doğramadan imal edilmiştir. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz, binanın 2. katında bulunan 17 Bağımsız Bölüm Numaralı Meskendir. Mesken mimari projesine göre; Misafir Odası, 3 Yatak Odası, mutfak,banyo, wc, antre, ve 2 balkondan oluşmaktadır. Belediye arşivindeki dosyasında bulunan resmi evraklarına göre brüt 106 m2, mimari projesine göre yaklaşık net 100 m2 yüzölçümlüdür. Yapının 07.04.1976 tarih ve 2/5 no ile Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.Meskende oda tabanları parke kaplıdır. İç sıva ve boyası yapılıdır. Mesken dış kapısı ve iç kapıları ahşap kapıdır. Pencere doğramaları renkli eski tip alüminyum doğramadır. Mutfak dolapları ahşap yapılı tezgah fayanstır. Islak hacimler seramik kaplıdır. Meskende panel radyatörlü doğalgaz kombili kalorifer sistemi bulunmaktadır.Parsel, alışveriş ve ticaretin yoğun olduğu İstiklal Cd.ne yakın bir konumda olup yaklaşık 200 m uzaklıktadır. Çevresinde yapılaşma tamamlanmış durumdadır. Etrafında genel olarak zemin katında ticari işletmelerin bulunduğu 3-5 kat arasında değişen binalar bulunmaktadır. Geometrik olarak dörtgen bir şekle sahiptir. Taşınmaz, mevcut yollardan 100. Yıl Bulvarına 60 m,19 Mayıs Lisesi, Kız Meslek Lisesi ve diğer liselerin bulunduğu alana ortalama 800 m,resmi kurumlara, iş-alışveriş ticaret merkezlerine yürüme mesafesinde çok yakın bir konumda olup uydu fotoğrafında işaretle gösterilen konumdadır. Topoğrafik açıdan az eğimli eğimli bir arsadır. Ulaşım sorunu yoktur. Ulaşım uzak mesafelere hat dolmuşları ve otobüslerle sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.10 nolu kömürlük eklentisi vardır.
Adresi : Çiftlik Mahallesi Dr. Kamil Caddesi No:71/17 İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 4/82
İmar Durumu : 1/1000 ölç. Uyg imar pl. Konut Alanı Bitişik Nizam (B-5)
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında belirtildiği gibi
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/15608 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR