SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026137
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : SELAHİYE MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 3+1
: 76
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 17.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/179309 ESAS
Muhammen Bedeli
:
101,421 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2017/179309 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, Selahiye (KI) Mahalle, 134 Ada, 30 Parsel,Zemin kat., 2 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydına göre; Eklentisi 2 nolu odunluk bulunmaktadır.Taşınmaz betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olup, mesken vasfındadır. Bilirkişi raporu ve Mimari projesine göre mesken brüt yaklaşık 87,00 m2, net olarak 76,79 m2 kullanım alanına sahiptir. Mimari projesine göre 3 adet oda, 1 Salon, 1 mutfak, antre-hol, 1 adet balkon, banyo ve wc den oluşmaktadır. Binanın dış cephesi boyalı olup PVC pencere doğramaları mevcuttur. İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunduğu arsanın iki cephesinden yol geçmektedir. Çevresinde yapılanma tamamlanmıştır. 100. Yıl Bulvarına 200 metre, 2. Bulvara 190 metre,mesafede bulunmaktadır. Topografik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı tüm hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, kanalizasyon, telefon ve ulaşım gibi problemi bulunmamaktadır.
Adresi : Selahiye Mah. Kır Sok. Sunar Apt. No:3/2 İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 316,40 m2
Arsa Payı : 62/1000
İmar Durumu:Belediye İmar planında bitişik nizam olup, 5 katlı konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 101.421,28 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, İİK 127 maddesi gereği satış ilanı tebliğ edilmeyen ilgililere iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/179309 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR