SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 2+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094156
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KIŞLA MAH. / RASATHANE
Oda Sayısı : 2+1
: 116
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/74848 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ

2019/74848 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İli İlkadım İlçesi, Tepecik Mahallesi 3172 Ada, 7 Parselde kayıtlı bulunan, 9 Katlı A Blok Ve 10 Katlı Betonarme B Blok ve Arsası Ana nitelikli Kat Mülkiyeti kurulu taşınmazda B Blok Zemin Kat 3 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken Nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında rezerv yapı alanı ve riskli alan olarak belirtilen yerler ile riskli yapıların bulunduğu alanda olmadığı açıklanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina Betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış 2 Bodrum+Zemin kat+ 7 Normal kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina dış kapısı camlı alüminyum doğramadan imal edilmiştir. Bina giriş kısmı ve merdivenleri mermer kaplıdır. Korkulukları alüminyum boru profildir. Binada asansör bulunmaktadır.Yapının bulunduğu parselde A ve B blok olmak üzere 2 adet blok yer almaktadır. Parsel çevresi betonarme duvar ile çevrilidir. Yapı dışında kalan alanda kilitli parke taşı çevre düzenlemesi yapılarak açık otopark oluşturulmuştur.Kıymet takdir konusu taşınmaz; yapının zemin katında (asansörde 1.kat) yer almaktadır. Mesken mimari projesine göre; Salon, Yatak odası, Ebeveyn Yatak Odası (duşlu), Mutfak, antre, hol, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Belediye arşivinde yer alan inşaat alan fişi ile mimari projesine göre bürüt 116 m2, net 102 m2 alanlıdır. Keşif günü taşınmaz kapısı kapalı olduğundan iç kısmında inceleme yapılamamış, taşınmazda eksik imalat olmadığı ve iskan edilebilir olduğu kabulü ile değerlendirme yapılmıştır. Taşınmazın dış kapısı çelik kapı, pencere doğramaları ısıcamlı PVC olduğu, doğalgaz saatinin takılı olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu parsel, mevcut yollardan Şehit Tuncay Karataş Bulvarına 280 m, Gebi Caddesine 500 m, Yıldırım Beyazıt Ortaokuluna 500 m, Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Diş Hastanesine 2.5 km, Cumhuriyet Meydanına, Bulvar AVM ye,Valilik binasına ve resmi kurumlara ortalama 4 km, uzaklıkta olup yukarıda yer alan uydu fotoğrafında işaretlenerek gösterilen konumdadır. Yapı Topoğrafik açıdan az eğimde bir parsel üzerinde kurulmuştur. Yakın çevresindeki 3 ile 10 kat arasında değişen yapılar bulunmakta ve yapılaşma devam etmektedir. Ulaşım sorunu yoktur. Ulaşım belediye otobüsleri, hat dolmuşları ile yapılmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.4.Sınıf A Grubu yapı sınıfına girmektedir. Taşınmazın yaşı ve kullanım ve malzeme kalitesi nedeniyle genel olarak %5 oranında eksiltme takdir edilmiştir.
Adresi :Kışla Mah Çatalçam Sok Zeynepoğlu Apt. No:11/3B Blok İlkadım
Yüzölçümü : 102 m2
Arsa Payı : 200992/7050464
İmar Durumu : 1/1000 Ölç Uyg İmar Pla.: Konut Alanı Emsal Nizam (K)
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında belirtildiği gibi
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir

6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/74848 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR