SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 2+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076789
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : ADALET MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/152144 ESAS
Muhammen Bedeli
:
119,944 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 09:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 09:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2018/152144 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:Samsun İli İlkadım İlçesi Kılıçdede Mahallesi 894 ada 42 parselde bulunan binanın Ara katındaki 4 nolu bağımsız bölümüdür. Arsa Payı 3/120'dir. Tam hisselidir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut alanı, Blok Nizam Sekiz Katlı (BL-8) yere isabet etmektedir. Betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan binanın Ara katındaki 4 nolu bağımsız bölümünde bulunan meskendir. Mimari projesine göre mesken 72,50 m2 brüt, 64,70 m2 net kullanım alanına sahip olup, 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre-hol ve 1 balkon olarak projelendirilmiştir. Binada asansör bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır. Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı Alüminyum doğramadır. Bina giriş holü ve kat sahanlıkları fayans, kat merdiven basamakları mermer kaplamadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu binanın girişi Karadeniz Caddesi tarafındandır. Taşınmaz girişin bir üst katında bulunmakta olup, yola göre arka cephede kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın zemin katında işyeri bulunmaktadır. Asansörle 1' e basılıp asansörden çıkılıp, sol yönde L şeklinde dönüldüğünde karşıda kalan 4 kapı numaralı dairedir. Taşınmazın bulunduğu katta taşınmazla birlikte 2 daire bulunmaktadır. Binada yangın merdiveni bulunmaktadır. Kıymet takdir tarihi itibariyle % 6 oranında yıpranma payı kesintisi yapılması uygun görülmüştür. Kıymet takdir konusu taşınmaz kapalı olup, taşınmazın içerisine girilememiş olduğu için, taşınmazın mimari projesinde, yapı ruhsatında, yapı kullanma izin belgesinde ve alan belgesinde, ayrıca taşınmazın bulunduğu binada yapılan incelemeler ile taşınmazın tamamlanmış ve iskan edilebilir durumda olduğu dikkate alınarak değerlendirme yapılmıştır.Tapuda ana taşınmaz niteliği Arsa olup, bağımsız bölüm niteliği meskendir. Yüzölçümü 742,09 m2'dir. İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut alanı, Blok Nizam Sekiz Katlı (BL-8)yere isabet etmektedir Taşınmazın bulunduğu parsel Karadeniz Caddesine cephedir. Çevresinde genellikle zemin katları işyeri olan konut tipi binalar bulunmakta olup yapılaşma tamamlanmıştır. Topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Yaklaşık olarak; 100.Yıl Bulvarı ve Zübeyde Hanım Parkına 300 metre, Gazi Anadolu Lisesine 380 metre, Adalet Parkına 80 metre, Canik Kaymakamlığına 800 metre, Bahçelievler Camiine 350 metre mesafede yer almaktadır. Adresi Adalet Mahallesi Karadeniz Caddesi Erdal Bey Apt. No: 24/4 İlkadım/SAMSUN adresindedir. Taşınmazın yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.
Kıymeti : 119.944,55 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Samsun

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/152144 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR