SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 2+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064866
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : DEREBAHÇE MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 2+1
: 118
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1545 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2018/1545 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 4150 Ada, 31 Parsel, Derebahçe Mahalle, Zemin kat bağımsız bölüm no:6 sayılı taşınmazın ana niteliğinin arsa olduğu, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı ayrık nizam dört (A-4) katlı yere isabet etmektedir. Taşınmaz kat irtifakı kurulu 2 bodrum + zemin + 3 katlı binanın zemin katında bulunan 6 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış. Bina dış cephe mantolaması ve boyası yapılıdır. bina iç sıvası ve boyası yapılıdır. bina giriş sahanlığı ve merdivenleri mermer kaplı. Bina giriş duvarları seramik kaplıdır. Mimari projesine göre, salon, mutfak, 2 yatak odası (biri duşlu), sandık odası, antre, hol, wc, banyo, 2 balkondan oluşmaktadır. Meskenin bulunduğu zemin kat yol seviyesinin yaklaşık 1 metre üst kotunda yüksek giriş olarak yapılıdır. Mesken dış kapı çelik kapıdır. pencereleri PVC doğramadır. Mesken ön cephesinde yer alan balkonda cam balkon yapılıdır. Meskende doğalgaz saati takılıdır. Meskenin mimari projesi ve belediyede yer alan resmi evraklarına göre Net 96,15 m², brüt 118 m²dir. Bina mevlana caddesi ile Mert sokak kesişiminde yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 3.B grubu apartman tipi konutlar yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Derebahçe Mahallesi 907. Sokak No:6/6 Zemin Kat İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 472,85 m2
Arsa Payı : 6/100
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1545 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR