SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 2+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026705
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : DEREBAHÇE MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/86 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
102,403 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Samsun Eski Adliyesi Samsun İcra Dairesi Mezat salonu (19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A Kat:3 İLKADIM / SAMSUN)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2019/86 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAPU KAYDI: Samsun ili İlkadım ilçesi Derebahçe Mahallesi 4150 ada 30 parselde kurulu binanın 2. bodrum katındaki 2 no.lu bağımsız bölüm mesken vasfında taşınmazdır. Meskenin bulunduğu binanın Arsa yüzölçümü 537,70 m2, meskenin arsa payı 1/19'dur.

ÖZELLİKLERİ:Meskenin bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı ayrık nizam dört katlı yere isabet etmektedir. Mimari projesine göre mesken Brüt 90,00 m², net 76,00 m², 2 yatak odası, mutfak, oturma odası, banyo-wc, antre ve gece holü olarak projelendirilmiştir. Duvar ve tavanları boyalı, Wc ve banyo tabanları seramik, oda tabanları laminant, pencereler PVC doğrama, kapılar Amerikan panel olup dış kapısı çeliktir. Meskende doğalgaz mevcuttur. Bulunduğu binada asansör ve doğalgaz bulunmaktadır. Binanın merdivenleri mermer kaplı merdiven korkulukları ise alüminyumdur. Dış cephesi mantolamalı, sıvalı ve boyalıdır. kıymet takdir tarihi itibariyle % 5 oranında yıpranma uygulanmıştır. Adresi Derebahçe Mahallesi 907. Sokak Turkuaz Apt. No:4 Kat: 2.bodrum Bağımsız Bölüm No: 2 İLKADIM'dır.

Kıymeti: 102.403,00 TL,
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü: 11/09/2019 günü 10:20 - 10:25 arası,
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri :Samsun Eski Adliyesi Samsun İcra Dairesi Mezat salonu (19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A Kat:3 İLKADIM / SAMSUN)

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/86 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR