SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 130 m² daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091103
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KILIÇDEDE MAH. / İSTASYON
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE ARENA 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/85336 ESAS
Muhammen Bedeli
:
158,028 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Samsun eski adliyesi Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu - 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A Kat:3 İlkadım / SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ

2018/85336 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Samsun İli İlkadım İlçesi Kılıçdede Mahallesi 734 ada 19 parseldeki binanın 4. katında 6 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken vasfında taşınmaz olup; Arsa alanı 212,16 m² Arsa Payı 4/20dir.1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Konut alanı Ayrık Nizam (A-5) Beş katlı yere isabet etmektedir. Bahçelievler Mahallesi Mert Sokak Dr.Altay Apt. No:26/6 İlkadım/SAMSUN adresindedir. Mimari projesine göre mesken 130 m2 brüt, 103 m2 net kullanım alanına sahip olup, Salon (Misafir Odası), 3 oda, mutfak, banyo, wc-lavabo, giriş-gece holü, ve balkon olarak projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır. Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın giriş holü mermer kaplama, kat merdiveni ve sahanlıklar mozaik kaplamadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup, dış cephe ısı yalıtım (mantolama) yapılmıştır. Taşınmaz binanın en üst katında bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binada her katta 1 daire bulunmaktadır. Taşınmaz 2 ayrı borçlu adına 1/2 hisse olarak kayıtlı olup, Yargıtay içtihatı doğrultusunda borçluların ve katılımcıların menfaati gereğince hisseli olarak değil, tam olarak satışı yapılarak alıcı adına tescili yapılacaktır.
Kıymeti : 158.028,00 TL,
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü: 15/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü: 12/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: Samsun eski adliyesi Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu - 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A Kat:3 İlkadım / SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/85336 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR