SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 128 m² daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182589
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KAZIM KARABEKİR MAH. / UNKAPANI
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/75045 ESAS
Muhammen Bedeli
:
394,654 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 09:30
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/75045 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 3086 Ada, 1 Parsel, Kılıçdede Mahalle, H Blok 10. Kat 30 nolu bağımsız bölüm, Ana taşınmaz niteliğinin arsa vasfında olduğu, Mimari projesine göre mesken 166 m2 brüt, 128,3 m2 net (balkonlar hariç, balkonlar: 19,00 m2) kullanım alanına sahip olup, Salon, 3 oda, mutfak-günlük oturma, banyo, wc, kiler antre-gece holü, ebeveyn duş ve 2 balkon olarak projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binada çift asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı bulunmakta olup, merkezi doğalgaz sistemi ile ısınmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı Alüminyum doğramadır. Bina giriş holü fayans, kat merdiveni ve sahanlıklar mermer kaplama olup demir merdiven korkuluğu bulunmaktadır Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu sitenin girişi Siteler Bulvarı tarafındandır. Siteye ait açık-kapalı otopark, yüzme havuzu, oyun ve spor alanları bulunmakta olup, site güvenlik hizmeti almaktadır. Taşınmazın bulunduğu katta taşınmazla birlikte 3 daire bulunmaktadır. Taşınmazın içindeki ıslak hacimlerin (wc-banyo) taban ve duvarı, mutfak, antre-gece holü ve balkonların ise tabanı fayans kaplama diğer mahal döşemeleri laminat kaplamadır. Antre-hol ve diğer mahallerde duvar kağıdı uygulaması yapılmıştır. İç kapıları lake kapı, pencereleri pvc doğramadır. Mutfak tezgahı mermer olup mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyoda duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Taşınmazın içi sıvalı, boyalı ve bakımlı durumdadır. Kalorifer petekleri takılı ve çalışır vaziyettedir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Kısmen Konut, Kısmen Ticaret, Kısmen Park alanı olup, Emsal Nizam (K) yapılaşma koşulu bulunmaktadır.
Adresi : Kazım Karabekir Mahallesi Siteler Bulvarı No:7 Duruşehir Sitesi H Blok K:10 No: 30 İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 23.538,74 m2
Arsa Payı : 68/23539
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 394.654,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 10/08/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu
Covid 19 salgını nedeniyle, virüsün bulaşma riskini azaltmak ve sosyal mesafenin kurulması amacıyla; İhale katılımcılarının teminat bedellerini Samsun İcra Müdürlüğünün TR 100001500158007303627760 nolu Vakıfbank İbanına, dosya numarası ve katılımcı isimleri ile ihale bilgilerinin belirtilerek yatırılması ve dekontlarının / tahsilat makbuzlarının Müdürlüğümüze ibraz edilmesine,

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/75045 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR