SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 110 m² 2 katlı ahşap bina hissesi icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111855
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : CEDİT MAH. / LİMAN
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/36538 ESAS
Muhammen Bedeli
:
26,365 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2017/36538 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Samsun İl, İlkadım İlçe, 145 Ada, 46 Parsel, CEDİT Mahalle/Köy,Tapuda ana taşınmaz niteliği Ahşap Ev olup, yüzölçümü 98,00 m2dir. İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Taşınmaz Konut ve Ticaret Bölgesindedir. Çevresinde yapılaşma tamamlanmıştır. Topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. 100.Yıl Bulvarına 70 metre, Abdullah Paşa Camiine 400 metre, Zafer Vergi Dairesine 300 metre, Özel Hastaneye 230 metre, Fatih Sultan Mehmet Caddesine 50 metre mesafede yer almaktadır.Taşınmaz üzerinde; 2 katlı ahşap bina bulunmaktadır. Tüm katları konut olarak kullanılmaktadır. Brüt 110 m2 kullanım alanına sahiptir. Dış cephesi bakımsız ve boyasızdır. Pencereler Ahşap doğramadır. Yapı 5. Sınıf D Grubuna girmektedir, yıpranma oranı % 60 olarak değerlendirilmiştir. Dosyasında ve İlkadım Belediyesi arşivinde yapılan incelemelere göre; Taşınmaz üzerinde bulunan binaya 1910 tarihinde yapı ruhsatı verilmiştir.
Taşınmaz kaydı üzerinde 1710 Sayılı Kanunun 85.mad. göre Eski Eser ve 2. derece korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı şerhi mevcut olup ; taşınmazın satışı sonrasında taşınmazı satın alacak kişi , buranın eski eser olarak tescilli olduğu, taşınmazda yapılacak her türlü uyulamalar için (bakım onarım tadilat vs.) Samsun Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulunun izni gerektiğinin bilinmelidir.Taşınmaz üzerinde borçlunun payına düşen 3029/36864 hissesi satışa arz olunmuştur.
Adresi : Samsun İli İlkadım İlçesi Cedit Mahallesi 145 Ada 46 Parsel Ve Hançerli Mahallesi Necati Efendi Sokak No:118/A İlkadım / SAMSUN
Yüzölçümü : 98 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planında üzerinde Tescilli Eski Eser bulunan yere isabet etmektedir. Parsel üzerinde yapı bulunmaktadır.
Kıymeti : 26.365,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Birimi Mezat Salonu 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Cad.No:17/A İlkadım / Samsun -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK'nun 127.maddesi gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/36538 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR