SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun İlkadım'da 102 m² daire mahkemeden satılıktır

SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130186
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : İLYASKÖY MAH. / RASATHANE
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/22 Ort.Gid.Satış
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ
SATIŞ MEMURLUĞU
SAYI : 2018/22 Ort.Gid.Satış
GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan; Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:Samsun İli, İlkadım İlçesi, İlyasköy Mahallesi, Ada : 3594, Parsel : 11 de kayıtlı bulunan zemin üstü 5 normal kat ve dubleks kat olmak üzere 6,5 katlı apartmanın 2.katında bulunan 3 bağımsız bölüm numaralı mesken 150.000,00.- TL muhammen bedelle satılacaktır.
Apartmanın bir cephesi Şehit Korhan Ekiz bulvarına, 1 cephesi Güzelyol sokağına cephelidir, apartman bitişik nizam olarak yapılmış olup iki cepheden güneş ve ışık görmektedir, taşınmaz Gazi Devlet Hastanesine, Anadolu Lisesine, 100. Yıl Bulvarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, çarşı, pazarlara, parklara yakındır. Apartmanın giriş kapısı ferforge demir doğramadan yapılmıştır, merdivenleri mermer kaplıdır, dış cephesi kaplama olup akrilik esaslı dış cephe boyalıdır, mesken münferit doğalgaz ısıtmalıdır, mesken giriş antresi, salon, oturma odası, yatak odası, ebeveyn yatak odası, mutfak, 2 balkon, banyo,tuvaletten müteşekkildir, ebeveyn yatak odasına banyo yapılmıştır, mesken iki cephelidir, mesken bürüt 102, net 92 m2 dir, duvarlar plastik boya, antre gece holü, mutfak ve balkonların tabanları seramik kaplıdır, mutfak dolapları mobilyadır, mutfak tezgahı mermerittir, salon ve odaların tabanları laminant parke kaplıdır, pencere doğramaları PVC, dış kapı çelik, iç kapılar ahşaptır.

Satış Şartları:

1.Satış 10/04/2020 günü 14.30-14.40 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa 08/05/2020 günü 14.30-14.40 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda ikinci açık artırma yapılacaktır. Birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatını Vakıflar Bankası TR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.

2.Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 den az olan hissedarlarda ihaleye katılabilmek için hissesi ile % 20 arasındaki kısım için aynı işlemi yapmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi,% 1 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3.İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.

6.Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatının kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/22 Ort.Gid.Satış sayılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.( İ.F.K. 126 ) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR