SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun İlkadım'da 100 m² dubleks daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093352
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KIŞLA MAH. / RASATHANE
: 100
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17621 ESAS
Muhammen Bedeli
:
108,331 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:15
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 17/A İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ

2019/17621 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 3556 Ada, 6 Parsel, TEPECİK Mahalle/Köy, 3. Kat, 4 Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışa çıkarılan daire Mimari Projesine göre dubleks mesken 100 m2 brüt, 90 m2 net kullanım alanına sahip olup 3. Katta antre, banyo, 2 adet salon, mutfak, oda, 3 adet balkon, çatı katında salon ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın çatı katında 25 m2 açık terası mevcuttur. Binada asansör mevcut değildir. Taşınmazın bulunduğu katta konu taşınmazdan başka daire bulunmamaktadır. Taşınmaz bina girişine göre ön cephede bulunmaktadır. Taşınmazın daire giriş kapısı çelik olup, doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Kıymet takdir konusu taşınmaz kapalı olup içerisine girilememiş olduğundan onaylı mimari projesine uygun olduğu dikkate alınarak değerlendirmeler yapılmıştır. Taşınmazın konumlu olduğu binanın giriş kapısı demir ferforje, bina giriş holü, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplamadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın yapı ruhsat tarihi 30.12.2010 ve binanın genel durumu dikkate alındığında kıymet takdiri tarihi itibariyle %20 yıpranma payı takdir edilmiştir. Çevresinde genelde konut tipi yapılaşma ve boş parseller bulunmakta olup yapılaşma devam etmektedir. Topoğrafik olarak orta eğimli bir yapıya sahiptir. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemleri bulunmamaktadır. Yaklaşık olarak İlyasköy Türk-İş Ortaokulu'na 150 m., Yıldırım Beyazıt Ortaokulu'na 200 m., Kışla Mahallesi Camiine 200 m.mesafededir. Kıymet takdiri konusu taşınmazın bulunduğu binanın teknik özellikleri dikkate alındığında; 3. Sınıf B grubu yapı cinsinde olduğu tespit edilmiştir. 6306 Sayılı Adet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun kapsamında rezerv yapı alanı ve riskli alan olarak belirlenen yerlerde kalmamaktadır.Taşınmazın 4 nolu odunluk eklentisi mevcuttur. Satışa çıkarılan dairedeki borçlu hissesi tam olup, dairenin tamamı satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Kışla Mahallesi, Uzun Mehmet Sokak, No:34/4 İlkadım/SAMSUN
Yüzölçümü : 115,31 m2
Arsa Payı : 20/100
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında , Konut Alanı , Serbest Nizam, 4 katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 108.331,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 17/A İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17621 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR