SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/İkadım'da daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024542
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : BARUTHANE MAH. / LİMAN
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14461 ESAS
Muhammen Bedeli
:
202,450 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 09:45
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda (Eski Adliye Binası) 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 17/A İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2019/14461 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 2340 Ada, 5 Parsel, Kalkancı Mahallesi, B Blok 16 Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Satışa çıkarılan mesken bulunduğu binanın 7. katında bulunmaktadır. Kıymet takdir konusu taşınmazın dışından yapılan incelemelere göre meskenin özellikleri şu şekildedir: Dış duvarları boyalıdır. Pencereleri plastik doğramadır. Dış kapısı çelik kapıdır. Binanın ısınma sistemi doğalgazlıdır. Binanın dış giriş kapısı çelik kapıdır. Binanın giriş holü zemini granit kaplama olup, duvarları fayans kaplamadır. Binanın iç merdiven duvarları ve tavanları boyalıdır. Binanın iç merdiven zeminleri mermer kaplamadır. Binanın iç merdivenlerinde alüminyum doğrama korkuluk bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Binada çatı projelendirilmiştir. Taşınmaz, etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş olup, otopark alanı, kamelyası, yeşil alanı ve ortak kullanım alanları bulunan site içerisinde bulunmaktadır. Meskenin bulunduğu binanın yapım tarihinden itibaren geçen süre içerisindeki yıpranma durumu dikkate alındığında, taşınmazda kıymet takdir tarihi itibarıyla % 9 oranında yıpranma takdir edilmiştir. Kıymet takdir konusu taşınmaz keşif tarihi itibarıyla kapalı durumda olup, taşınmazın içerisine girilememiştir.Parselin üç tarafından yollar geçmekte olup, 113. Sokağa, Çayıralan Sokağa ve Samandağı Sokağa cepheli konumda bulunmaktadır. Etrafında genel olarak site tarzında ve apartman tarzında mesken ile kısmen boş parseller bulunmaktadır. Çevresinde yapılaşma mevcut olup, yapılaşma kısmen devam etmektedir. Topoğrafik olarak az eğimli bir arsa yapısına sahip bölgede bulunmaktadır. Geometrik olarak düzgün dörtgen kenarlı bir şekle sahiptir. Meskûn saha içerisinde yer almaktadır. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon, çöp toplama ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz, Adalet Caddesine, Anadolu Caddesine, Sahra Sıhhiye Caddesine, Ihlamur Bulvarına yakın bölgede bulunmaktadır. Taşınmaz, denize hakim bir konumda bulunmaktadır. Taşınmazın Kaydında "AT Korunması Gerekli Kültür Varlığıdır" şeklinde 04/03/2004 tarih ve 1362 yevmiye sayılı şerh bulunmakta olup; Samsun Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünün 25/06/2019 tarih ve 520148 sayılı yazısı ile "Samsun İli, İlkadım İlçesi, Kalkancı Mahallesi'nde bulunan 2340 ada, 5 parselin tapu kaydında yer alan Korunması Gerekli Taşınmaz Kürtür Varlığıdır. şeklindeki şerhin kaldırılması gerektiği bildirilmiştir."Satışa çıkarılan taşınmazda ki borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Baruthane Mahallesi, 113. Sokak No : 1 B Blok İlkadım/SAMSUN
Yüzölçümü : 3.157,63 m2
Arsa Payı : 63/3157
İmar Durumu : var, İnşaat tarzı Konut alanı ayrık nizam (A-4) dört katlı yere isabet etmektedir. (Taks:0,30)(E:1,40)
Kıymeti : 202.450,97 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda (Eski Adliye Binası) 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 17/A İlkadım/SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14461 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR