HAVZA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Havza'da ahşap ev icradan satılıktır

HAVZA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887519
Şehir : Samsun / Havza
Semt-Mahalle : GİDİRLİ MAH. / HAVZA
: 104
Binadaki Kat Sayısı : 1
Isıtma : Güneş Enerjisi
Yayınlandığı Gazeteler

25 MAYIS 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/468 Talimat
Muhammen Bedeli
:
48,530 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
HAVZA İCRA DAİRESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HAVZA
İCRA DAİRESİ

2017/468 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Havza İlçe, 123 Ada, 1 Parsel, GİDİRLİ Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz Samsun İli, Havza İlçesi, Gidirli Mahallesi, Karaçayır Köyiçi Mevkii'inde olup, 123 ada, 1 parselde tam hissesi ile Kazım Songur'a aittir. Taşınmaz üzerinde tek katlı ahşap ev yığma inşaat sisteminde tek katlı olarak yapılmıştır. Binanın iç ve dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Çatısı Marsilya tipi kiremitle örtülmüştür. Güneş enerjisi mevcuttur.Duvarlar plastik boyadır. Kapı ve pencere doğramaları ahşaptır.Bina genelinde %45 oranında yıpranma vardır.Samanlık kerpiç ve tek katlı olarak yapılmıştır.Toplam alanı: 104,00 m2 dir. Samanlığın üzerine çatı yapılmış ve oluklu kiremit kullanılmıştır.Samanlığın genelinde % 70 oranında yıpranma vardır.Taşınmazın yüzölçümü: 1384,42 m2 dir. Elektirik suyu, yolu vardır.Taşınmaz Köyiçi mevkiinde olup sokağa cephelidir.Etrafı tamamen meskun olup,konutlarla çevrilidir. Topografik olarak az eğimlidir.
Yüzölçümü : 1.384,42 m2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibidir.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 48.530,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : HAVZA İCRA DAİRESİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/468 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR