ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da fındık bahçeli ev ve müştemilatı icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908603
Şehir : Samsun / Çarşamba
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/698 Talimat
Muhammen Bedeli
:
430,932 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2018/698 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 495 Parsel, Y.AĞCAGÜNEY Mahalle/Köy, GENÇOSMAN Mevkii, 495 Nolu Parsel tapu kaydında 4.780,00 m'dir. Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.06.2018 tarih ve 1029 sayılı yazısında söz konusu parselin Çarşamba Belediyesi imar planında Ayrık Nizam Üç Kat (A-3,TAKS:0.30,E:1.00) konut,yol ve park alanına tahsisli olduğu belirtilmiştir.Parselin imar planında yola ve park alanına tahsisli alanının 1.895,00 m2 olduğu bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Çarşamba Belediyesi İmar Planından edinilmiştir.Parsel üzerinde 2 adet yığma inşaat tarzında yapı bulunmaktadır.Parselin komşu parsellerle şuuluk durumu yoktur. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır.Parsel ilçenin merkezine uzak mesafededir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batıyaka meydanına harita üzerinde kuş uçuşu 12 kilometre,Çarşamba Adliyesine harita üzerinde kuş uçuşu 11,80 kilometre mesafededir.Parsel tapu kaydında tarla niteliği taşımaktadır. Çarşamba Belediyesi ve Samsun B.Şehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazda yol ve elektrik hizmetleri var olup,ruhsat alınıp inşaata başlanması halinde altyapı hizmeti verilebilecek parsel konumundadır.Yanında ve çevresinde bina,market mevcuttur. Parsel üzerinde tek katlı yığma inşaat tarzında yapılmış birinci yapı 68,00 m2 alana sahiptir ve mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının meskenlerinin iç cephe duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Yapının giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Yapı çatısızdır. Parsel üzerinde inşa edilen ikinci yapı tek katlı yığma inşaat tarzında yapılmış, 37,00 m2 alana sahiptir ve ahır olarak kullanılmaktadır.Yapının dış cephesi sıvasız ve boyasızdır. Yapı çatısızdır. Parselin 3.780,00 m2'lik kısmı yetişkin fındık bahçesidir.
Adresi : Yukarıağcagüney Mh. Çarşamba Samsun
Yüzölçümü : 4.780 m2
Kıymeti : 430.932,76 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, (taşınmazdan doğan ipotek borcunun ödenmesi gereken durumlar hariç) taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/698 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR