ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Samsun/Çarşamba'da avlulu 2 katlı kargir ev mahkemeden satılıktır

ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010154
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : ÇAY MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
254,208 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çarşamba Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Müdür Odası Zemin Kat No:1

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Samsun ili Çarşamba ilçesi Çay Mahallesi 139 ada 137 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında "Avlulu kargir 2 katlı ev" niteliği taşımaktadır. Parselin komşu parsellerle şuyuluk durumunun olduğu ve kentsel dönüşüm kapsamında üzerinde bulunan yapıların yenilenmek istenmesi durumunda tek başına inşaat yapamayacağı bilgisine ulaşılmıştır. Mahallenin ve ilçenin merkezine yakın bir mevkide olup meskun bir alanda yer almaktadır. Çarşamba Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel üzerinde Üç (3) katlı betonarme inşaat tarzında bir yapı bulunmaktadır. Yapı zemin katı 77 m2, 1.katı 77 m2, 2.katı 97 m2 olmak üzere toplam 251 m2 alana sahiptir. Yapının tüm katları mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Yapının zemin kat ve 1.kat dış cephe doğramaları pvc doğrama, yapının 2.kat dış cephe doğramaları ahşap doğramadır. Yapıda meskenlerin giriş kapısı ahşap doğrama kapıdır. Yapıda bulunan meskenler soba ile ısıtılmaktadır. Yapı ahşap taşıyıcılı kiremitli çatılıdır. Yıpranma oranı %40,eksik imalat %5 takdir edilmiştir.
Yüzölçümü : 152,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık Nizam Dört Kat (A-4) konut alanına tahsislidir
Kıymeti : 254.208,60 TL
Teminat : 50.841,72 TL.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çarşamba Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Müdür Odası Zemin Kat No:1
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %5,69 Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR