ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da 5.905 m² arsa ve üzerindeki yapıların hissesi icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154645
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : KURTAHMETLİ MAH. / ÇARŞAMBA
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/353 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
84,046 TL
Birinci Satış Günü
:
07.10.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.11.2020 14:30
Satış Yeri
:
Çarşamba İcra Dairesi - Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ

2018/353 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Samsun İl, Çarşamba İlçe, 107 Ada, 10 Parsel, KURTAHMETLİ Mahalle/Köy, Çarşamba İlçesi Kurtahmetli Mah.107 ada 10 nolu parsel Köy içi mevkiinde olup tapu kayıtlarında yüzölçümü 5.905,52 m2 dir. Parsel Ev ve Arsası vasfı ile tapuya kayıtlıdır. Taşınmaz Ev ve avlu şeklinde kullanılmaktadır. Toprak kumlu killi yapıdadır, topografya düzdür. Taşınmazda bulunan ağaçlar 10 adet Dut ağacı (kök kalınlığı 90 cm), 1 adet İncir (kök kalınlığı 20 cm) 2 adet Çam ( kök kalınlığı 40 cm) 1 adet Ceviz ( kök kalınlığı 85 cm ) 1 adet Erik ( kök kalınlığı 50 cm) 1 adet Elma ( kök kalınlığı 45 cm) diğer 3-4 yaşından daha büyük olan meyve vermeyen geniş yapraklı ağaçlar ise odunluk veya kerestelik değer içermemektedir.
1.YAPI: İki katlı betonarme inşaat tarzında bir yapıdır.Yapı zemin katı 130 m2,1.katı 35 m2 olmak üzere toplam 165 m2 alana sahiptir.Yapı mesken olarak kullanılmaktadır.Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Yapının iç cephe tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır.Yapının giriş sahanlık ve basamak döşemesi mermer döşemedir. Yapının giriş kapısı çelik kapıdır.Yapının iç cephe taban döşemesi laminat parkedir.Yapının balkon korkulukları alüminyum doğramadır. Yapının balkonları camlı alüminyum doğrama ile kapatılmıştır.Yapı çatılıdır.Yapının çatısında güneş enerjisini ısı enerjisine dönüştüren sistem bulunmaktadır.
2.YAPI:Tek katlı yığma inşaat tarzında bir yapıdır.Yapı 78 m2 alana sahiptir.Yapı ahır olarak kullanılmaktadır.Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır ancak boyası yer yer dökülmüş durumdadır.Yapı ahşap taşıyıcılı kiremitli çatılıdır
3.YAPI: Tek katlı betonarme inşaat tarzında bir yapıdır.Yapı 134 m2 alana sahiptir.Yapı keşif tarihi itibariyle henüz kullanılmaktadır.Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Yapının iç cephe tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır.Yapının giriş sahanlık taban döşemesi seramik döşemedir. Yapının giriş kapısı çelik kapıdır.Yapının iç cephe taban döşemesi yapılmamıştır.Yapının iç cephe kapıları ahşap panel kapıdır. Yapı çatısızdır.
4.YAPI:Tek katlı betonarme inşaat tarzında bir yapıdır.Yapı 133 m2 alana sahiptir.Yapı mesken olarak kullanılmaktadır.Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Yapının iç cephe tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır.Yapının giriş sahanlık taban döşemesi karo döşemedir. Yapının giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Yapı dış cephe doğramaları demir doğrama korkulukludur. Yapı oluklu sac çatılıdır.
5.YAPI:Üç katlı betonarme ve yığma inşaat tarzında bir yapıdır.Yapı zemin katı 145 m2,1.katı 150 m2,2.katı 150 m2 olmak üzere toplam 445 m2 alana sahiptir.Yapının zemin katı müştemilat,1.katı mesken olarak kullanılmakta olup 2.katı kaba inşaat halinde olup kullanılmamaktadır.Yapının dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapının zemin kat ve 1.katının dış cephesi sıvalı ancak boyasızdır. Yapının 2.kat tavan döşemesi yapılmamış olup yapının çatısı 2.kat duvarlarına bindirilip kapatılmıştır.Yapı çatılıdır.
6.YAPI:Ahır olarak kullanılan tabi zemin üzerinde,cepheleri branda ile kapatılmış çatılı yardımcı yapıdır.
7.YAPI:Kamelya olarak kullanılan beton zemin üzerinde,cepheleri açık çardaktır. 52 m2 alana sahiptir.
Taşınmazın 1/8 hissesi satışa konu edilmektedir.
Adresi : Kurtahmetli Çarşamba SAMSUN
Kıymeti : 84.046,82 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/10/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/11/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi - Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 113 Ada, 37 Parsel, KURTAHMETLİ Mahalle/Köy, Kurtahmetli Mahallesi 113 ada 37 parselin yüzölçümü 10.782,62 m2 dir. Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında olup, üzerinde verim çağında, 18-20 yaş kapama fındık ziraati yapılan tarım arazilerindendir. Söz konusu parselde toprak kumlu-tınlı, topoğrafya düz ve düze yakın olup, meyil % 2-4 arasında değişmektedir ve toprak profili orta derindir. Söz konusu parselin Çarşamba İlçe merkezine uzaklığı 10 km olup, ulaşım sağlanabilmektedir.
Taşınmazın 2/8 hissesi satışa sunulmaktadır.
Adresi : Kurtahmetli Çarşamba SAMSU
Kıymeti : 52.430,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/10/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 04/11/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi - Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/353 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR