ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Samsun Çarşamba'da 3 katlı betonarme ev icradan satılıktır

ÇARŞAMBA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114358
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : HASBAHÇE MAH. / ÇARŞAMBA
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
277,061 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Çay Mah. Çarşamba Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Müdür Odası Zemin Kat No:1 Çarşamba/ SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/14 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Samsun ili Çarşamba ilçesi Hasabahçe Mahallesi 132 ada 68 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında "avlulu ahşap ev" niteliği taşımaktadır. Parsel üzerinde üç katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapı bulunmaktadır. Parselin komşu parsellerle şuyuluk durumda olduğu ve kentsel dönüşüm kapsamında üzerinde bulunan yapının yenilenmek istenmesi durumunda tek başına inşaat yapamayacağı, imar planında yola tahsis edilmiş alanının tahsisinden sonra komşu ve bitişik parseli olan 73 Nolu Parsel ile beraber inşaat yapabileceği bilgisi edinilmiştir. Parsel ilçenin merkezine uzak mesafededir. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapının özelliklerine gelince; yapı üç katlı betonarme karkas inşaat tarzında bir yapıdır. Yapı zemin katı 101 m2, 1.katı 101 m2, 2.katı 108 m2 olmak üzere toplam 310 m2 alana sahiptir. Yapı mesken olarak kullanılmaktadır.Yapıda bulunan meskenler soba ile ısıtılmaktadır.Yapı çatılıdır. Yıpranma oranı %27, eksik imalat %25 takdir edilmiştir.
Yüzölçümü : 210,00 m2
İmar Durumu : Ayrık nizam dört kata (A-4) imarlı.
Kıymeti : 277.061,50 TL
Teminat : 55.412,30 TL.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Çarşamba Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Müdür Odası Zemin Kat No:1 Çarşamba/ SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %5,69 Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR