ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun/Çarşamba'da 2 katlı karkas inşaat yapı icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983029
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : AĞCAGÜNEY MAH. / ÇARŞAMBA
: 207
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/310 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
177,045 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
10.07.2019 14:15
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2018/310 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 104 Ada, 6 Parsel, A.AĞCAGÜNEY Mahalle/Köy, Çarşamba ilçesi A.Ağcagüney mah. 104 Ada 6 Nolu Parsel tapu kaydında 207,10 m2'dir. Parselin Çarşamba Belediyesi İmar Planında Bitişik Nizam Üç Kat (B-3) konut alanına tahsisli olduğu belirtilmiştir. Parsel üzerinde 2 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. Parselin yola terk alanı yoktur ve parselin komşu parsellerle şuululuk durumu bulunmamaktadır. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almakta olup ilçenin merkezine uzak mesafededir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batı yaka meydanına harita üzerinde kuş uçuşu 12 kilometre mesafededir.Parsel tapu kaydında ev ve arsası niteliği taşımaktadır.Çarşamba Belediyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazda yol,altyapı,elektrik hizmetleri vardır.Yanında ve çevresinde bina,işyerleri mevcuttur. Taşınmaz üzerinde İki katlı betonarme inşaat tarzında bir yapıdır.Zemin kat 162 m2,1.kat 90 m2 alana sahiptir.Zemin katı işyeri olarak,1.kat mesken olarak kullanılmaktadır.Zemin kat dış cephe giriş cephe doğramaları camlı demir doğramadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.1.katın dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Yapı çatılıdır. Tapu kaydında A.M.TEK lehine 27,88 m2 irtifak hakkı şerhi mevcuttur.
Adresi : A.Ağcagüney Çarşamba SAMSUN
Kıymeti : 177.045,18 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 10/07/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/310 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR