ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun/Çarşamba'da 2+1 daire icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00993784
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : SARICALI MAH. / ÇARŞAMBA
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 11.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/511 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ
2015/511 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 1076 Ada, 1 Parsel, SARICALI MAHALLESİ Mahalle/Köy, ana taşınmaz niteliği apartman, birinci kat 5 nolu bağımsız bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm Çarşamba İlçesi Sarıcalı Mahallesi, 1076 Ada, 1 nolu parselde(Şehit Ahmet Sarı Sokak No:5) kayıtlı bulunduğu taşımaz Kat Mülkiyeti Kurulu ana yapının 1. katında yer alan 30/365 Arsa Payına Sahip Mesken Nitelikli 5 nolu bağımsız bölümdür. Bağımsız bölümün bulunduğu ana yapı belediye sınırları içerisinde ve belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Şehir Merkezine ve kamu kurum ve kuruluşlara yakın bir konumdadır. Çevresinde çok katlı konut amaçlı yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz parselin imar durumun incelenmesinde Bitişik Nizam 5(B-5) kata imarlı olduğu tespit edilmiştir. Yapılan incelemede Projesinde 2 oda, 1 salon 1 mutfak ve banyo ve WC den müteşekkil olup, yaklaşık alanı 65,00 m² olduğu belirtilmiştir. Ana yapı eski yapı durumundadır.
Taşınmazın tapu kaydında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı adın "Bu parsel 5403 sayılı kanunun 14. maddesi gereğince Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izni olmadan bitkisel üretim alanı dışında kullanılamaz." beyan kaydı işlenmiştir.
Adresi : Sarıcalı Mh. Çarşamba SAMSUN
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/511 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR