ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da 146 m² daire hissesi icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064824
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : ORTA MAH. / ÇARŞAMBA
: 146
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/600 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
52,532 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ-Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ
2018/600 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 95 Ada, 34 Parsel, ORTA Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Çarşamba Merkez Orta Mah. Sofoğlu Caddesi 95 Ada 34 Nolu Parsel tapu kaydında 180,00 m2 dir. Parselin İmar Durumu İmar Planında Bitişik Nizam Beş Kat ticaret+konut alanına tahsisli olduğu belirtilmiştir. Parsel üzerinde 5 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. Parselin imar planında 14,00 m2 yola tahsisli alanının olduğu, Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu olmamakla birlikte mevcut yapının yıkılıp kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmek istenmesi durumunda imar durumunun şartları içerisinde tek başına inşaat ruhsatı alabilecektir. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır. Parsel ilçenin merkezine de yakın mesafesindedir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan doğu yaka meydanına yürüme mesafesindedir.Parsel ilçenin çarşı olarak adlandırdığımız ticaret bölgesi içinde sayılan alanda yer almaktadır.Parsel tapu kaydında arsa niteliği taşımaktadır. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazda yol,altyapı,elektrik,çöp hizmetleri vardır.Parsel Sofoğlu Caddesine cephelidir.Yanında ve çevresinde okul,market,bina,işyerleri mevcuttur.

2 Nolu bağımsız bölüm yapının 1.katında bulunmaktadır ve 146 m2 alana sahiptir. 2 Nolu bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmaktadır.2 Nolu bağımsız bölümün ve bulunduğu yapının 08.07.1983 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Bu bağımsız bölümün ve yapının zamanın imar affı kanundan faydalanarak yapı kullanma izin belgesi aldığı bilgisi edinilmiştir.Bağımsız bölümün bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. 2 Nolu bağımsız bölümün dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Bağımsız bölüm çelik kapılıdır. Yapı asansörsüzdür. Taşınmazın 1/4 hissesi satışa konu edilmektedir.
Adresi : Orta Mh. ÇARŞAMBA SAMSUN
Kıymeti : 52.532,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ-Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/600 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR