ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Çarşamba'da 118 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038449
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : SARICALI MAH. / ÇARŞAMBA
: 118
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/85 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
107,777 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ
2018/85 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 1057 Ada, 10 Parsel, SARICALI Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz. Parselin Çarşamba Belediyesi İmar Planında Ayrık Nizam Dört Kat (A-4) konut alanına tahsisli olduğu belirtilmiştir. Parsel üzerinde 4 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. Parselin Belediye imar planında yola tahsisli alanının olmadığı bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edinilmiştir. Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu olmamakla birlikte mevcut yapının yıkılıp 'kentsel dönüşüm' kapsamında yenilenmek istenmesi durumunda imar durumunun şartları içerisinde tek başına inşaat ruhsatı alabilecektir. Parselin 22-A yenileme kadastrosu gördüğü ,ada ve parsel numarasının da şimdiki halini aldığı bilgisi edinilmiştir. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır. Parsel ilçenin merkezine uzak mesafededir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batıyaka meydanına 550 m harita üzerinde kuş uçuşu mesafededir. Çarşamba Belediyesi ve Samsun B.Şehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel yola cephelidir. Taşınmazda yol, altyapı, elektrik, çöp hizmetleri vardır. Yanında ve çevresinde bina, market, okul mevcuttur. Yapıda tamamı mesken olarak kullanılan 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 1 Nolu bağımsız bölüm yapının zemin katında bulunmaktadır ve 118 m2 alana sahiptir. Bağımsız bölümün bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. 1 Nolu bağımsız bölümün dış cephe doğramaları ahşap doğramadır. Bağımsız bölüm tabanları seramiktir. Bağımsız bölüm giriş kapısı ahşap doğrama kapıdır ve soba ile ısıtılmaktadır. Yapı asansörsüzdür.
Adresi : Sarıcalı Çarşamba / Samsun
Kıymeti : 107.777,66 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 1057 Ada, 10 Parsel, SARICALI Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz. Parselin Çarşamba Belediyesi İmar Planında Ayrık Nizam Dört Kat (A-4) konut alanına tahsisli olduğu belirtilmiştir. Parsel üzerinde 4 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. Parselin Belediye imar planında yola tahsisli alanının olmadığı bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edinilmiştir. Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu olmamakla birlikte mevcut yapının yıkılıp 'kentsel dönüşüm? kapsamında yenilenmek istenmesi durumunda imar durumunun şartları içerisinde tek başına inşaat ruhsatı alabilecektir. Parselin 22-A yenileme kadastrosu gördüğü ,ada ve parsel numarasının da şimdiki halini aldığı bilgisi edinilmiştir. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır. Parsel ilçenin merkezine uzak mesafededir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batıyaka meydanına 550 m harita üzerinde kuş uçuşu mesafededir. Çarşamba Belediyesi ve Samsun B.Şehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel yola cephelidir. Taşınmazda yol, altyapı, elektrik, çöp hizmetleri vardır. Yanında ve çevresinde bina, market, okul mevcuttur. Yapıda tamamı mesken olarak kullanılan 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 3 Nolu bağımsız bölüm yapının 1.katında bulunmaktadır ve 125 m2 alana sahiptir. Bağımsız bölümün bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. 3 Nolu bağımsız bölümün dış cephe doğramaları ahşap doğramadır. Bağımsız bölüm balkon korkulukları demir doğramadır. Bağımsız bölüm giriş kapısı ahşap doğrama kapıdır. Bağımsız bölüm soba ile ısıtılmaktadır. Yapı asansörsüzdür.
Adresi : Sarıcalı Çarşamba / Samsun
Kıymeti : 125.635,25 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 1057 Ada, 10 Parsel, SARICALI Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm mesken nitelikli taşınmaz. Parselin Çarşamba Belediyesi İmar Planında Ayrık Nizam Dört Kat (A-4) konut alanına tahsisli olduğu belirtilmiştir. Parsel üzerinde 4 katlı betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış yapı bulunmaktadır. Parselin Belediye imar planında yola tahsisli alanının olmadığı bilgisi Çarşamba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden edinilmiştir. Parselin komşu parsellerle şuululuk durumu olmamakla birlikte mevcut yapının yıkılıp 'kentsel dönüşüm? kapsamında yenilenmek istenmesi durumunda imar durumunun şartları içerisinde tek başına inşaat ruhsatı alabilecektir. Parselin 22-A yenileme kadastrosu gördüğü ,ada ve parsel numarasının da şimdiki halini aldığı bilgisi edinilmiştir. Bu parsel mahallenin merkezi yerlerinden birinde olup meskun bir alanda yer almaktadır. Parsel ilçenin merkezine uzak mesafededir.İlçenin merkezi yerlerinden biri olan batıyaka meydanına 550 m harita üzerinde kuş uçuşu mesafededir. Çarşamba Belediyesi ve Samsun B.Şehir Belediyesinin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel yola cephelidir. Taşınmazda yol, altyapı, elektrik, çöp hizmetleri vardır. Yanında ve çevresinde bina, market, okul mevcuttur. Yapıda tamamı mesken olarak kullanılan 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 8 Nolu bağımsız bölüm yapının 4.katında bulunmaktadır ve 128 m2 alana sahiptir. Bağımsız bölümün bulunduğu yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. 8 Nolu bağımsız bölümün dış cephe doğramaları ahşap doğramadır.Bağımsız bölüm balkon korkulukları demir doğramadır. Bağımsız bölüm giriş kapısı çelik kapıdır ve soba ile ısıtılmaktadır. Yapı asansörsüzdür.
Adresi : Sarıcalı Çarşamba / Samsun
Kıymeti : 128.284,19 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat (Çarşamba İcra Dairesi) Çarşamba / Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/85 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR