SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Canik'te 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090699
Şehir : Samsun / Canik
Semt-Mahalle : GAZİOSMANPAŞA MAH. / CANİK
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/134793 ESAS
Muhammen Bedeli
:
183,947 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/134793 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Canik İlçe, Hasköy Mahalle, 218 Ada, 3 Parsel,1.Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olup mesken vasfındadır. Taşınmaz net 122,96 m2 ve brüt 136,4 m2 alana sahiptir. Eklentisi 3 nolu odunluk bulunmaktadır. Taşınmazın dış cephesi boyalı ve Pencere doğramaları PVC dir. Yapının ana giriş kapısı demir doğrama, ortak zeminler mermer, duvarlar plastik boyalıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, doğalgaz bağlantısı yapılmıştır. Taşınmazda 2 adet yatak odası, oturma odası, salon, 2 adet balkon, mutfak, balkon, hol, duş, banyo, antre, lavabo ve wc bulunmaktadır. Taşınmazın odalarında yerler laminant parke, duvarlar plastik boya, tavanlarda karponpiyer bulunmakta olup, ıslak zeminlerinde yerler ve duvarlar seramik kaplamadır, mutfak dolapları mevcuttur. Yapı ruhsatı ve kat irtifakı bulunmaktadır. Tadilat ruhsatı verilmemiştir. 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Kapsamında rezerv yapı alanı ve riskli alan olarak belirlenen yerler ile riskli yapıların bulunduğu yerlerde değildir. Canik Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsanın bir cephesinden yol geçmektedir. Çevresinde yapılanma devam etmektedir.
Adresi : Gaziosmanpaşa Mah.317 Sok, No:9 Canik / SAMSUN
Yüzölçümü : 262,33 m2
Arsa Payı : 10/45
İmar Durumu: Taşınmaz imar planlarında konut alanı bitişik nizam 3(B-3) katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 183.947,24 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, İİK127 maddesi gereği şatış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililer iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/134793 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR