SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/Canik'te 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01019162
Şehir : Samsun / Canik
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / CANİK
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 29.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/430 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.08.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
05.09.2019 10:10
Satış Yeri
:
İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU (ESKİ ADLİYE SARAYI) İLKADIM/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/430 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Canik İlçe, 2606 Ada, 11 Parsel, CİNEKOĞLU Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm, Kat İrtifakı kurulu, Arsa Ana nitelikli taşınmazda Bodrum Kat 1 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken Nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz: Karşıyaka Mah. Piyalepaşa Sk.No:19/1 Bodrum kat Canik Samsun adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış 2 Bodrum+Zemin kat+ 3 kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi renkli hazır sıva yapılı durumdadır.Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, merdivenler ve kat holleri mermer kaplı, korkulukları demir doğramadan imal edilmiştir. Yapının 03.05.2006 tarih ve 2006/37 sayı ile yapı ruhsatı bulunmaktadır.Kıymet takdir konusu taşınmaz, binanın bodrum katında yer alan 1 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mimari projesine göre, Salon, Mutfak, 2 yatak odası, Oturma Odası, antre, hol, banyo, wc ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskene ait pencere doğramaları ısı camlı PVC olup pencerelerinde korkuluk bulunmaktadır. Dış kapı çelik kapı, iç kapılar ahşap panel kapıdır.Mesken iç sıva ve boyası yapılıdır. Oda tavanları kartonpiyer çevrilidir. Oda tabanları ahşap parke kaplıdır. Antre, hol ve mutfak tabanı seramik kaplıdır. Mutfak dolapları lambri kapak tezgah mermerdir. Islak hacimler tavana kadar seramik kaplıdır. Isınma panel radyatörlü bireysel sistem doğalgazlı kalorifer sistemi ile yapılmaktadır. Belediye arşivinde yer alan resmi evraklarına göre göre Brüt 95 m2, mimari projesine göre net 82 m2'dir. Eklenti bilgisi: Tip:Kömürlük, Tanım: Eki 1 Nolu Odunluk bulunmaktadır.
Adresi : Karşıyaka Mah. Piyalepaşa Sk.No:19/1 Bodrum Kat 1 Bağımsız Bölüm Canik / SAMSUN
Arsa Payı : 10/60
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 05/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU (ESKİ ADLİYE SARAYI) İLKADIM/SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/430 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR