BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun/Bafra'da üzerinde mesken ve müştemilat bulunan tarla icradan satılıktır

BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980421
Şehir : Samsun / Bafra
Semt-Mahalle : KARINCAK MAH. / BAFRA
: 36900
Yayınlandığı Gazeteler

KIZILIRMAK 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1863 ESAS
Muhammen Bedeli
:
127,576 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAFRA / SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA İCRA DAİRESİ
2016/1863 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Bafra İlçe, 105 Ada, 30 Parsel, KARINCAK Mahalle/Köy, Takip konusu taşınmazlar Tapusunda TARLA vasfında olup, üzerinde iki adet Mesken ve muhtelif müştemilatlar bulunmakta olup, açıklık kısımları tarla olarak kullanılmakta ve üzerinde Lahana dikilidir.Bafra Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24/12/2018 tarih ve 1320 sayılı yazılarından anlaşıldığı üzere, Bafra İlçesi sınırları içerisinde, Şehir Uygulama İmar Planının ve Köy yerleşik alanının dışında ve Orta Karadeniz İkliminin hüküm sürdüğü yörede bulunmaktadır. Her mevsim yağış almaktadır. Kadastro parselidir.Taşınmaz Düz-taban arazi olup, ortalama olarak% 1-2 arası değişen eğimlere sahiptirler. DSİ Sulama Projesi kapsamındadır . Bitkisel toprak yapısı Killi-Tınlı ve bitkisel toprak derinliği de 40-50 cm dir. Taşınmazlar gözlemlenen ve taşıdıkları nitelikleri gereği Mutlak Tarım Arazisidir.Çevredeki komşu parsellerde en yaygın ürün çeşidi olarak Lahana- Pırasa-Biber, Çeltik, Buğday, Mısır, Biber çeşitlerinin tarımının yapıldığı gözlenmiştir. Ulaşım yolu kısmen Asfalt, kısmen de stabilize kaplamadır. Taşınmazın Mahalle içi ulaşım yoluna cephesi vardır. Bafra İlçesi şehir merkezine 15 Km mesafededir.
Adresi : Karıncak Köyü Bafra / SAMSUN
Yüzölçümü : 36.900,46 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 127.576,86 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAFRA / SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1863 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR