BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Bafra'da 3+1 daire icradan satılıktır

BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039569
Şehir : Samsun / Bafra
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / BAFRA
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

55 YENİGÜN 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/704 ESAS
Muhammen Bedeli
:
96,048 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 09:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 09:00
Satış Yeri
:
BAFRA ADLİYESİ - İCRA DAİRESİ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRA
İCRA DAİRESİ
2017/704 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İli Bafra İlçesi Emirefendi Mahallesi 1762 Ada 91 Parsel, A Blok 3. Kat 13 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken, Brüt 97 m2 net 83 m2 olup 1 salon, 3 oda, mutfak, hol, banyo, wc ve balkondan oluşmaktadır. Bina sıvalı ve boyalı, meskenin iç kapılar ahşap, pencere doğramaları pvc doğrama, duvarlar plastik boyalı, tavanlar badanalı yerler ahşap döşeme kaplı, ıslak alanlar ise seramiktir. Mesken sobalı.Belediye sınırları içerisinde bulunan bu taşınmaz kamu kuruluşlarına yakındır. Sanayi sitesi yakınında, Samsun- Sinop yoluna 75 m.,Adliye sarayına 1000 m. Sanayi sitesine 210 m. mesafededir.Çevresinde yapılaşma bitmiştir. Çevresinde 5-6 katlı binalar mevcut, taşınmazın hemen önüne kadar yol gitmekte, Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Fevzi Çakmak Mahallesi Atabey sok. Hasret Konut Yapı Koop. A blok kat :3/13 adresindedir.
Yüzölçümü : 83-m2
Arsa Payı : 88/5720
İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup üzerinde bina bulunmaktadır. Ayrık nizam 5 katlı bina yapımına müsaittir.
Kıymeti : 96.048,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İskan ruhsatı alınmamıştır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : BAFRA ADLİYESİ - İCRA DAİRESİ KALEMİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/704 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR