BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun/Bafra'da 3+1 daire icradan satılıktır

BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909112
Şehir : Samsun / Bafra
Semt-Mahalle : GAZİPAŞA MAH. / BAFRA
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KIZILIRMAK 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1163 Talimat
Muhammen Bedeli
:
89,662 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAFRA / SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BAFRA İCRA DAİRESİ

2017/1163 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Samsun İl, Bafra İlçe, 698 Ada, 4 Parsel, GAZİPAŞA Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Değer tespit istenilen taşınmaz Samsun Bafra Gazipaşa Mahallesi 698 ada 4 nolu parselde tapuya kayıtlı olup arsa üzerinde üç katlı betonarme binada bulunan 1/3 arsa paylı 1. kat 2 nolu bağımsız bölüm meskendir. Tam hissesi Musabbiye Gül'e ait. Bina 4 katlı betonarme karkas cinsinde ki projesinde mesken brüt 132,77 m2, net 123 m2 alanlıdır. Bina merdivenleri mermer kaplı, dışı sıvalı ve boyasızdır. Mesken 1 salon 3 oda, mutfak,hol, banyo, balkon ve wc'den oluşmaktadır. Mesken Duvarlar plastik boyalı, oda tabanları laminat ahşap döşeme kaplı, tavanlar kartonpiyerli, ıslak alanlar ise seramiktir. İç kapılar ahşap doğrama, dış kapı çelik kapılıdır. Doğalgaz kaloriferli. Mesken Gazipaşa Mah. Derya Sokak Liman geçidi no:7/2 Bafra / SAMSUN adresindedir. Satış konusu taşınmaz Bafra Belediyesi imar planı içerisinde olup üzerinde bina bulunmaktadır. Bitişik nizam 4 katlı bina yapımına elverişlidir.

Adresi : Gazipaşa Mah. Derya Sok. Limangeçidi No: 7/2 Bafra / SAMSUN

Yüzölçümü : 263,50 m2

Arsa Payı : 1/3

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 89.662,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 29/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAFRA / SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1163 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR