BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Bafra'da 2+1 65 m² daire icradan satılıktır

BAFRA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984042
Şehir : Samsun / Bafra
Semt-Mahalle : GAZİPAŞA MAH. / BAFRA
Oda Sayısı : 1+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

55 YENİGÜN 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/251 ESAS
Muhammen Bedeli
:
19,466 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAFRA / SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BAFRAİCRA DAİRESİ
2018/251 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Bafra İlçe, 66 Ada, 25 Parsel, GAZİPAŞA Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz üzerindeki 3 katlı binanın zemin kat 1 nolu bağımsız bölümlü meskenidir. Arsa vasfındaki yer 506,95m2 dir. Bağımsız bölümün arsa payı 20/216 dır. 1 bağımsız bölümlü mesken zemin katta olup,arka cephedeki bağımsız bölümdür. Meskenin 1/3 ü borçlu Serkan BALIKÇI ' ya aittir. Samsun İli Bafra İlçesi Gazi Paşa Mah. Hocaoğlu Sok. No:9 adreslidir. Mesken 2 oda,mutfak, lavabo-wc,banyo, antre ve 1 balkon bölümlerinden oluşur. İç ve dış boyaları plastiktir,Kapıları ahşap,pencereler pvc doğramadan imal edilmiştir. Yerler laminant ahşap döşeme,ıslak zeminler seramiktir. Mesken 90 m2 brüt toplam alana sahiptir. Toplam net alanı 65 m2 dir. Yapılaşmanın yoğun olduğu bölgededir. Bitişik nizam 4 kata imarlı arsadır. Çevresinde mesken amaçlı yapıların bulunduğu bölgededir. Yanında cami bulunmaktadır.
Adresi : Gazipaşa Mah.Bafra / SAMSUN
Yüz ölçümü : 506,95 m2 (Arsa yüzölçümü)
Arsa Payı : 20/216
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 19.466,67 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BAFRA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ BAFRA / SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/251 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR