ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Ayvacık'ta iki katlı ev,ahır ve fındık bahçesi icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198318
Şehir : Samsun / Ayvacık
Semt-Mahalle : ÖRENCİK MAH. / AYVACIK
: 512
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1433 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
512,568 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 15:00
Satış Yeri
:
Çarşamba İcra Dairesi - Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ
2019/1433 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Ayvacık İlçe, 101 Ada, 50 Parsel, ÖRENCİK Mahalle/Köy, Samsun İli Ayvacık İlçesi Örencik Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 101 ada 50 nolu parselde iki katlı ev ve ahır ve fındık bahçesi niteliğinde,arsa olmayıp tarım arazisidir. Bu nedenle değeri, TARIMSAL GELİR YÖNTEMİ ile belirlenmiştir.Bu Yöntem, Taşınmazın yıllık Net Gelirinin hesaplanarak sabit formülde yerine konması esasına dayanmaktadır. Taşınmaz 20 yaş görünümünde fındık bahçesidir. Tapu kaydına göre toplam alanı 13.054,62 m² dir. Yapı olarak ev vardır. Toprak yapısı killi- tınlı yapıdadır. Örencik mahallesi yerleşim yeri alanı içerisindedir. Kuru tarım arazisidir. Meyili % 5-20 arasında eğimli arazidir. Ayvacık İlçe merkezine 12 km, Samsun İl merkezine 69 km mesafededir.EV : Taşınmaz üzerinde tek katlı bodrumlu betonarme karkas cinsinde yapılmış mesken bulunmakta olup, toplam 120 m2 alanlı, çatılı, sıvalı ve boyalıdır. . Tamamen bitmiş durumdadır. Kullanılmaktadır. Pencereleri pvc, dış kapı ahşap, ıslak alanlar seramik ve oda tabanları ahşap kaplamadır.
Adresi : Örencik Ayvacık Samsun
Kıymeti : 512.568,83 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 24/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi - Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1433 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR