ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun Ayvacık'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112522
Şehir : Samsun / Ayvacık
Semt-Mahalle : ORHANGAZİ MAH. / AYVACIK
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1036 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 15:45
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 15:45
Satış Yeri
:
Çarşamba İcra Dairesi -Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat Çarşamba / Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ
2017/1036 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Ayvacık İlçe, 418 Ada, 36 Parsel, ORHANGAZİ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız bölümün bulunduğu ana yapı belediye sınırları içerisinde ve belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Şehir Merkezinde ve kamu kurum ve kuruluşlara yakın bir konumdadır. Bağımsız bölümün bulunduğu ana yapının dışı sıvalı ve boyalı durumdadır. Bulunduğu ana yapının 4.Bodrum katında yer almakta olup yapıda asansör bulunmaktadır. Isıtma sistemi merkezi sistem kaloriferlidir. Bağımsız bölüm dış kapısı çelik kapıdır. Belediyesinde yapılan incelemede Bağımsız bölümün projesinde 2 adet yatak odası, oturma odası, salon, mutfak, banyo WC, antre, kiler, ve 1 adet balkondan müteşekkil olduğu, bağımsız bölüm listesinde alanı 96,00 m² iken kat planında 90 m² olarak belirtildiği, ana yapının 2012 yılında ruhsatlandırıldığı, 2014 yılında da yapı kullanma izin belgesinin alınmış olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Orhangazi Ayvacık / Samsun
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Çarşamba İcra Dairesi -Çay Mahallesi Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi Yanı Saski Şube Müdürlüğü 3. Kat Çarşamba / Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1036 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR