SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/Atakum'da tripleks konut icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00992630
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : TAFLAN MERKEZ MAH. / ATAKUM
: 152
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 09.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1340 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
366,961 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:15
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2017/1340 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Atakum İlçe, 8028 Ada, 7 Parsel, TAFLAN Mahalle/Köy,Atakum Samsun adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel tapu kayıtlarında arsa vasfında olsa da taşınmaz üzerinde, betonarme yapı tekniği ile yapılmış ve büyük ölçüde tamamlanmış bulunan zemin+1.kat ve çatı katından oluşan yapı bulunmaktadır. Mimari projesine göre yapı; Zemin kat: Teras, Salon-Mutfak, banyo, wc, hol ve merdiven, 1.kat: 2 Yatak odası, 1 Ebeveyn Yatak odası ( Giyinme odalı ve duş-wc li), banyo,wc, hol, 2 balkon ve çatı katı: Mutfak-oturma odası ve teras kısmından oluşmaktadır. Yapı, mimari projesine göre yaklaşık 152 m2 net ( balkonlar ve teraslar hariç),inşaat ruhsatına göre bürüt;240 m2 inşaat alanlıdır. Yapının bulunduğu alan özellikleri yazlık tipi villaların bulunduğu kısımda yer almaktadır. Parsel çevresi duvar ile kaplıdır. (Batı istikametinde yer alan parsel ile arasında duvar bulunamamaktadır.Yapıda bir kısım oda tabanı laminat parke olup bir kısım oda tabanında herhangi bir kaplama malzemesi bulunmamakta tesviye betonu bulunmaktadır. Teras ve balkon tabanları seramik kaplıdır. Üst kata çıkan merdiven basamak kaplamaları laminat parke kaplıdır.Merdiven korkuluğu bulunmamaktadır. Islak hacimler seramik kaplıdır. İç cephe alçı sıvası yapılıdır. Oda tabanlarında ve duvarların bir kısmında su almadan kaynaklı yıpranmalar mevcuttur. Çatı katında yer alan su tesisatındaki kaçak nedeniyle 1.katta (zemin kat üstü)yer alan yatak odasında duvar, taban ve tavanının tamire ihtiyacı bulunmaktadır. Yapıya ait PVC boru (mobil sistem) kalorifer tesisatı yapılı olup panel radyatör montajı ile doğalgaz tesisatı çekili değildir. Mutfak dolap ve tezgahı yapılı değildir. Yapı dış kapısı çelik kapıdır. İç kapılar Amerikan panel kapı olmasına rağmen bir çoğunun montajı yapılı değildir. Pencere doğramaları ısı camlı PVC doğramadır.
Adresi : Cami Mahallesi 8156.Sk. No:38 Atakum / SAMSUN
Kıymeti : 366.961,24 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1340 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR