SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 696 m² tripleks bina icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047478
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : YEŞİLDERE MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 5+1
: 696
Banyo Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2701 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:20
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda (Eski Adliye Binası) 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 17/Aİlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2017/2701 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Samsun İl, Atakum İlçe, 6459 Ada, 1 Parsel, BÜYÜKKOLPINAR Mahalle/Köy, ESENTEPE Mevkii, Taşınmaz; Yeşildere Mah. 531.Sk No:1 Atakum SAMSUN adresinde bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina betonarme yapı tekniği ile yapılmıştır. Bodrum Kat+Zemin Kat+ 1 Kattan oluşmaktadır. Parsel üzerinde bulunan yapı müstakil olarak Triplex yapılmıştır. Tripleks binanın net kullanım alanı 600 m² (Balkonlar 40,72 m²) Tripleksin bürüt kullanım alanı 696,00 m²'dir. Parsel çevresi duvar ile çevrili olup ön kısımda yapıya ait açık havuz, parselde çevre düzenleme çalışmaları, zeminde seramik kaplamaları bulunmaktadır.Binanın dış cephe kaplaması ısı yalıtım mantolaması ile boyası yapılıdır. Bina iç sıvası ve boyası yapılı durumdadır.Parsel üzerindeki yapı ilgili olarak mimari projesinde; Bodrum kat; Teknik Oda(ısı Merkezi) ve 2 adet Depo Bölümü, Zemin kat; Vestiyer odası, rüzgarlık, Mutfak, Salon, Yatak Odası, Antre, G.Holü, Duş, Çift w cli lavabo, ve Teras 1.Kat; 3 Yatak Odası, Ebeveyn Yatak odası (Duşlu), Hol, Çamaşır Odası, Banyo, ve 3 Balkondan oluşmaktadır. Tripleks yapı ilgili olarak; mutfak tabanı granit seramik kaplı,dış kapı çelik kapı iç kapıları ahşap kapıdır. Pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. İç alçı sıva ve boyası ile tavanları alçıpan asma tavan yapılıdır. Islak hacimler seramik kaplıdır. Mesken doğalgazlıdır ve panel radyatörlü kalorifer sistemi mevcuttur. Mutfak dolapları ve tezgahı yapılıdır. Oldukça lüks malzemeler ile imal edilmiş bir yapıdır.Taşınmazın bulunduğu parsel, Atakum İlçesi Yeşildere Mahallesi Akça Caddesi ile 531.sk kesişiminde yer almakta olup mevcut yollardan Atakum Anadolu İ.H. Lisesine 500 m, Karayolları tramvay istasyonuna 1 km, Atatürk Bulvarına 1.4 km, SASKİ, Emniyet Müdürlüğü ve Sahile ortalama 1.7 km, Özel Medikal Park Hastanesine 3.6 km, Atakum Belediyesine ve Kaymakamlık binasına 2.5 km, İlkadım İlçe merkezine (Samsun Valiliği vb. resmi kurumlar) ortalama 6-7 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bina, topoğrafik olarak az eğimli bir parseldir.Yakın çevresi meskun olup , 2-3 katlı villa tipi yapılar, çok yüksek katlı site tipi yapılar ile yüksek katlı diğer apartman tipi yapılar bulunmaktadır. Ulaşım uzak mesafelere, tramvay ve belediye otobüsü ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır. Taşınmazın kaydında "Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketleri taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemezler." şeklinde 06/12/2007 tarih ve 18266 yevmiye sayılı şerh bulunmaktadır. Taşınmazdaki borçlu hissesi tamdır.
Adresi : Yeşildere Mah. 531.Sk No:1 Atakum SAMSUN
Yüzölçümü : 1.311,65 m2
Arsa Payı : Tam (1/1)
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar revizyonunda konut alanı ayrık nizam Taks : 0,20 Kaks (Emsa) :1,25 yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 2.350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydında "Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketleri taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemezler." şeklinde 06/12/2007 tarih ve 18266 yevmiye sayılı şerh bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonunda (Eski Adliye Binası) 19 Mayıs Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 17/A İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2701 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR