SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115484
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : GÜZELYALI MAH. / KURUPELİT
Oda Sayısı : 4+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/84030 ESAS
Muhammen Bedeli
:
319,538 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 14:15
Satış Yeri
:
Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/84030 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Atakum İlçe, 1541 Ada, 8 Parsel, ALANLI Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Mimari projesine göre mesken 150 m2 brüt, 121,50 m2 net kullanım alanına sahip olup, 4 oda, mutfak, salon, banyo, wc, ebeveyn duş, antre-gece holü, ve 3 balkon (4+1 daire planı) olarak projelendirilmiştir. 1/1000 ölçekli imar planında Konut alanı Blok Nizam (BL-5) beş katlı yere isabet etmektedir. Bodrum katta taşınmaza ait 3,20 m2 odunluk bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu binanın girişi 3027. Sokak tarafından olup, taşınmaz 3027. Sokağa göre ön cephede kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binada asansör bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı bulunmakta ve ısınma bireysel kombi sistemi ile sağlanmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş holü, merdivenler ve kat sahanlıkları mermer kaplamadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Bina giriş holünde bulunan Asansörle 3 e basılıp, asansörden çıkılınca sağ tarafta kalan dairedir. Taşınmaz, binada en üst katın bir alt katında bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu katta taşınmaz ile birlikte 2 daire bulunmaktadır. Taşınmazın içindeki ıslak hacimlerin (wc-banyo) taban ve duvarı, mutfak ve antre-holün ise tabanı fayans kaplama, diğer mahal döşemeleri laminat kaplamadır. Oda İç kapıları amerikan panel kapıdır. Taşınmazın pencereleri pvc doğramadır. Mutfak tezgahı mermerdir ve mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyoda duşakabin, klozet bulunmaktadır. Taşınmazın içi sıvalı, boyalı ve bakımlı durumdadır. Kalorifer petekleri takılı ve çalışır vaziyettedir. Tapuda taşınmaza ait 8 nolu odunluk-kömürlük eklentisi bulunmaktadır.
Adresi : Güzelyalı Mahallesi 3027. Sokak No:7/8 Atakum / SAMSUN
Yüzölçümü : 463,16 m2
Arsa Payı : 15/160
Kıymeti : 319.538,75 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, 240 Ada, 14 Parsel, 19 MAYIS Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Mimari projesine göre mesken 209 m2 brüt, 165 m2 net kullanım alanına sahip olup, 3 oda, giyinme odası mutfak, salon, banyo, wc, ebeveyn duş, antre-gece holü, ve 2 balkon olarak projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binanın girişi Mescizade Sokak tarafından olup, taşınmaz lise caddesi ve İstiklal caddesine cepheli konumlandırılmıştır.Taşınmazın bulunduğu binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır.Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır.Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı dekoratif demir doğramadır. Bina giriş holü, merdivenler mermer, kat sahanlıkları granit kaplamadır.Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup dış cephe ısı yalıtım (mantolama) yapılmıştır. Bina giriş holünde bulunan Asansörle 6ya basılıp, asansörden çıkılınca sağ tarafa dönüldüğünde kat holü sonunda buluna 18 kapı numaralı dairedir.Taşınmazın bulunduğu katta taşınmaz ile birlikte 3 daire bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu binanın giriş holünde güvenlik kabini bulunmakta olup, bina güvenlik hizmeti almaktadır.Taşınmazın bulunduğu binanın zemin katında Lise caddesi ve İstiklal caddesine cepheli işyerleri bulunmaktadır.Taşınmazın içindeki ıslak hacimlerin (wc-banyo) taban ve duvarı, mutfak ve antre-holün ise tabanı fayans kaplama, diğer mahal döşemeleri laminat kaplamadır. Oda İç kapıları lake kapıdır.Taşınmazın pencereleri pvc doğramadır. Mutfak tezgahı granittir ve mutfak dolabı bulunmaktadır.Banyoda duşakabin, klozet ve banyo dolabı bulunmaktadır.Taşınmazın antre-hol kısmında gergi tavan, diğer odalarda da gizli led ışıklı alçıpan asma tavan uygulaması yapılmıştır. Taşınmazın içi sıvalı, boyalı ve bakımlı durumdadır.Kalorifer petekleri takılı ve çalışır vaziyettedir.Samsun İli İlkadım İlçesi 19 Mayıs Mah. 240 ada 14 parsel 1/1000 ölçekli imar planında; Ticaret ve Konut alanı Bitişik Nizam (B-9) dokuz katlı yere isabet etmektedir.
Adresi : Karadeniz Mahallesi Mescizade Sokak Mühendisler Apt. No:34/18 İlkadım/SAMSUN
Yüzölçümü : 697,42 m2
Arsa Payı : 24/864
Kıymeti : 475.427,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu (Eski Adliye Sarayı) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/84030 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR