SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 4+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045097
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : BÜYÜKKOLPINAR MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 16
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 31.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30393 ESAS
Muhammen Bedeli
:
362,800 TL
Birinci Satış Günü
:
28.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2019/30393 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun ili, Atakum ilçesi, Büyükkolpınar Mahallesi 10462 ada 1 parsel 12.841,02 m2 alan üzerine kurulu 66/12841 arsa paylı, D blok 11. kat 32 nolu BB mesken niteliğinde taşınmaz. Belediyenin her türlü imkanından faydalanmakta ve imar planı içinde kalmaktadır. Binanın 11. katından sonra merdiven ile yarım kat daha çıkılarak taşınmaza ulaşım sağlanmaktadır. 1 bodrum kat + 1 zemin kat + 16 normal kattan oluşmaktadır. Çevresinde yapılaşma çoğunlukla tamamlanmıştır. Toplu taşımaya uzak olmakla birlikte ring ile bağlantı sağlanmaktadır. Atatürk Bulvarı Karayolları Müdürlüğüne 900 m, Emniyet Müdürlüğü'ne 1,2 km ve şehir merkezine 6 km mesafededir.Açık-kapalı otopark, açık ve geniş olimpik havuz, havuz başında kafeterya ve barbekü alanları, market hizmeti, çocuk oyun alanları, futbol, voleybol, basketbol sahası, tenis kortu, siteye özel spor fitness salonu mevcuttur. Meskenin odaları deniz tarafı ve site içine bakmaktadır ve 3 tarafa bakan odalar bol güneş almaktadır. Her katta 3 adet olmak üzere 4+1 daire mevcuttur. Dış cephesi montalama ve boyama ile yalıtım sağlanmış haldedir. Bina dış kapısı camlı aleminyumdur. Merdivenler mermer, korkuluklar demir doğrama+ahşaptır. 2 adet asansör mevcut ve kullanılmaktadır. Mimari projeye göre antreden dağılımlı, mutfak+balkon, salon+balkon, oturma odası+balkon ile holden bağlantılı wc, banyo ve 2 yatak odası ile bir ebeveyn yatak odası+banyosu mevcuttur. İç kapılar koyu renk mobilya ve ahşap kaplıdır. Dış kapı çeliktir. Duvarlar saten alçı+boya, yerler laminant kaplama, antre-hol balkonlar seramik kaplıdır. Tavanlar taş yünü asma tavan olup doğalgaz yoktur. Isıtma merkezi sistemlidir. Pencereler beyaz pvc+ısıcamdır. Brüt 170 m2 ve net 148 m2 alana sahiptir.
Adresi : Büyükkolpınar-Yeşildere Cad. Alaçam Cad. No: 49 Dört Mevsim Sitesi D Blok 11. Kat No: 32 Atakum Samsun
Kıymeti : 362.800,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30393 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR