SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094137
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : BÜYÜKOYUMCA MAH. / KURUPELİT
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 14
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/88459 ESAS
Muhammen Bedeli
:
168,177 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası )İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2019/88459 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Atakum İlçe, Büyükoyumca Mahalle, 5077 Ada, 3 Parsel, A3 Blok, 14 Kat, 60 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz bilirkişi raporu ve mimari projesine göre mesken: Salon, Mutfak, 3 Yatak Odası, Antre, Hol, Banyo, Wc, 1 Balkondan oluşmaktadır. Belediye arşivinde yer alan inşaat alan fişi ve mimari projesine göre: taşınmazın balkonlar hariç net alanı yaklaşık 92.09 m2 (Balkon 3.78 m2) ve Brüt olarak yaklaşık 109,30 m2 alanlıdır. Taşınmazın bulunduğu bina A tipi olarak adlandırılan zemin+ 14 kattan oluşmaktadır. Yapının A3 Bloğun 14.katında (en üst kat) 60 Bağımsız Bölüm numaralı Meskendir. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binaya ait kat merdiveni ve kat holleri mermer kaplıdır. Binada 2 adet asansör bulunmaktadır. Planlı alanlar tip imar yönetmeliğinin 41. Maddesi Açık çıkmalar, balkonlar, zemin, çatı ve kat terasları, kat ve çatı bahçeleri gibi en az bir cephesi açık olan mekanlar ile aynı katta veya farklı katta olup bağımsız bölümün eklentisi olan mekanlar ile ortak alanlar bağımsız bölüm net alanı içinde değerlendirilmez. uyarınca Balkonlar ve teras net alan hesaplamasına dahil edilmemiştir. Taşınmazın pencere doğramaları PVC, dış kapısı ise ahşap olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca mesken dış kapısı yanında doğalgaz saati takılıdır. Meskende eksik imalat olmadığı ve iskan edilebilir olduğu kabulü ile değerlendirme yapılmıştır.Yakın çevresinde toplu konutlar haricinde müstakil tip yapılar ile apartman tipi yapılaşma olmakla birlikte devam etmektedir. Ulaşım uzak mesafelere, ring servisi, belediye otobüsü ve belli bir yürüme mesafesi sonrası raylı sistem ile sağlanmaktadır. Elektrik, telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetinden (su, kanalizasyon, temizlik) de yararlanmaktadır.
Adresi: Büyükoyumca Mah.Toplu Konut Bulvarı,No:187 Kat:14, İçkapı No:60 Atakum/ SAMSUN
Yüzölçümü : 14.288,00 m2,
Arsa Payı : 57/14288
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama imar planında: Konut Alanı Ayrık Nizam E:2.10 yere isabet etmektedir.
Kıymeti : 168.177,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası )İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, İİK127 maddesi gereği satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/88459 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR