SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027807
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : CUMHURIYET MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE GERÇEK 20.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1872 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
177,244 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ

2018/1872 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Samsun İl, Atakum İlçe, 27 Ada, 31 Parsel, ATAKUM Mahalle/Köy, Bodrum Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı "Mesken" vasıflı taşınmazın bilirkişi marifeti ile yaptırılan kıymet taktiri raporunda; taşınmazın betonarme karkas yapı tarzında inşa edildiği, apartmanın dışı boyalı olup asansör bulunduğu, binanın ısınma sisteminin dogalgazlı olduğu, inşaat alan belgesi ve mimari projesine göre meskenin 94 m² brüt, 81,73 m² net kullanım alanına sahip bulunduğu, taşınmazın salon, üç yatak odası, mutfak, banyo, wc, antre ve hol olarak projelendirildiği, bağmısız bölüm giriş kapısının çelik kapı olduğu, taşınmaza %10 oranında yıpranma taktir edildiği, Atakum Belediyesi sınırları içinde yer alan taşınmazın yol, su, elektrik, kanalizasyon, çöp ve diğer tüm belediye hizmetlerinden faydalandığı, etrafının tamamen meskun olduğu, topoğrafik olarak düz bir arsa yapısına sahip bulunduğu, taşınmazın şehir merkezinde bulunduğu, ulaşım sorunu olmadığı, Atatürk Bulvarı'na 300 m, Medical Park Hastanesi'ne 1 km mesafede yer aldığı, taşınmazın 3.sınıf B grubu yapı tarzinda olduğu belirtilmiştir.Taşınmaz tam hisse ile borçluya ait olup taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Cumhuriyet Mah. 51. Sok. Sönmez Apt. No:10/1 Atakum/SAMSUN
Yüzölçümü : 655 m2
Arsa Payı : 140/2400
İmar Durumu : Var, Yola Mesafesi 300 m , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar
planına göre; ayrık nizam beş (A-5) katlı konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 177.244,44 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19
Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1872 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR