SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun/Atakum'da 3+1 daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025374
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : ALANLI MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 13.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/130222 ESAS
Muhammen Bedeli
:
217,600 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2016/130222 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri :Samsun İl, Atakum İlçe, 317 Ada, 13 Parsel, Alanlı Mahalle/Köy, 2.Kat, 6 B.Blm. Noda kayıtlı taşınmazın bilirkişi marifeti ile yaptırılan kıymet taktiri raporunda; taşınmazın "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında kanun Kapsamında Rezerv Yapı Alanı ve Riskli Alan Olarak Belirlenen Yerlerden Olmadığı", zemin+5 normal kat halinde inşa edilen binanı 2. katında bulunan 6 nolu bağımsız bölümde yer aldığı, brüt alanının 128 m², net alanının 112 m² olduğu, taşınmazın İsmet İnönü Bulvarı'na (raylı sisteme) 25 m, Atatürk Bulvarı'na 325 m mesafede yer aldığı, belediyenin tüm hizmetlerinden faydalandığı, taşınmazın 1 yatak odası, 1 ebeveyn yatak odası+duş, banyo, wc, hol, antre ve 3 adet balkondan oluştuğu, giriş kapısının çelik kapı, iç kapıların amerikan panel kapı, ıslak zeminlerin seramik kaplı, odaların laminat parke döşendiği, pencerelerin PVC doğrama olduğu, doğalgaz bağlantısının bulunduğu ve kombi ile ısınıldığı belirtilmiştir. Taşınmaz tam hisse ile borçluya ait olup taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır.
Adresi :Yeni Mah. 3163 Sok. Süleyman İşman Apt. No:28 Atakum/SAMSUN
Yüzölçümü : 988,76 m2
Arsa Payı : 76/960
İmar Durumu : Var, Yola Mesafesi 25 m, İnşaat tarzı 1/100 ölçekli uygulama imar
planına göre; Taks:0,3 E:1,50 yapılaşma koşullu konut alanına isabet
etmektedir.
Kıymeti : 217.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19
Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/130222 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR