SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 246 m² dubleks daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01144152
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 6+1
: 246
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 05.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/70254 ESAS
Muhammen Bedeli
:
355,939 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 09:30
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu İlkadım Samsun

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
İCRA DAİRESİ
2019/70254
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun, Atakum, Balaç Mahallesi, 9372 ada, 2 nolu parselin üzerindeki binanın 3. katında bulunan 14 bağımsız bölüm nolu dubleks meskendir. Tam hisselidir. Arsa pay/payda 15/250, bağımsız bölüm niteliği Dubleks Meksen, ana taşınmaz niteliği arsadır. Taşınmazın yüzölçümü 1417,82 'dir. Taşınmaz, İstiklal Mahallesi, 900. Sokak, No: 14, Torun Apartmanı, Atakum / Samsun adresinde bulunmaktadır. İnşaat alan belgesine göre; dubleks mesken, 246,00 m2 brüt alana sahip olup, mimari projesine göre; balkonlar ile teras hariç 179,25 m2 net kullanım alanına sahip olup, balkonlar ile teras dahil 231,74 m2 net kullanım alanına sahiptir. Atakum Belediyesi Arşiv Servisinde bulunan binaya ait inşaat dosyasının içerisindeki mimari projeye göre; dubleks mesken, salon, dört adet yatak odası, iki adet oturma odası, iki mutfak, iki banyo, wc, duş, iki antre, iki hol, teras ve üç balkon olarak projelendirilmiştir. Dubleks meskenin ve dubleks meskenin bulunduğu binanın teknik ve imalat özellikleri şu şekildedir: İç ve dış duvarları ile tavanları boyalıdır. Tavanlarına alçı tavan uygulamalar ve kartonpiyer yapılmıştır. Salon ve oda zeminleri laminat parke kaplamadır. Islak hacim zeminleri granit seramik kaplamadır. İç kapıları ahşap doğramadır. Dış kapısı çelik kapıdır. Pencereleri plastik doğramadır. Banyo ve wc duvarları fayans kaplamadır. Mutfağında; granit tezgâhlı mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyosunda; duşa kabin, banyo dolabı ve klozet bulunmaktadır. Katlar arasında ahşap iç merdiven bulunmaktadır. Binanın ısınma sistemi kaloriferli olup, bina doğalgazlıdır. Binanın ortak kullanım alan imalatları şu şekildedir: Dış giriş kapısı alüminyum kapıdır. İç merdiven duvarları ile tavanları boyalıdır. Giriş duvarları kısmen mermer kaplama kısmen boyalıdır. İç merdiven zeminleri mermer kaplamadır. İç merdiveninde alüminyum doğrama korkuluk bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Binada çatı ve teras projelendirilmiştir. Dubleks meskenin bulunduğu binanın yapım tarihinden itibaren geçen süre içerisindeki yıpranma durumu dikkate alındığında, binada kıymet takdir tarihi itibarıyla % 9 yıpranma takdir edilmiştir.
Kıymeti : 355.939,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu İlkadım Samsun

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/70254 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR