SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 170 m² daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128912
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : BÜYÜKKOLPINAR MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 10
Binadaki Kat Sayısı : 16
Yayınlandığı Gazeteler

SAMSUN 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/386 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Samsun Adliyesi Ek Bina Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu - 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A Kat:3 İLKADIM / SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2019/386
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Samsun İli Atakum İlçesi Büyükkolpınar Mah. 10462 ada 1 parsel D blok 29 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Arsa Yüzölçümü: 12.841,02 m² Arsa Payı 49/12841’dir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Yerleşik Konut Alanı Blok Nizam (Yükseklik en çok 51,5 metre) yere isabet etmektedir. Meskenin bulunduğu D blok; bodrum+zemin+16 normal kattan oluşmaktadır ve taşınmaz binanın 10. katındaki 29 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mimari projesine göre mesken 170 m2 brüt, 139 m2 net (balkonlar hariç, balkonlar 10,85 m2) kullanım alanına sahip olup, Salon, 3 yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo, wc, antre- hol, ebeveyn duş ve 3 balkon olarak projelendirilmiştir. Siteye ait açık otopark, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu, market, yürüyüş yolları bulunmaktadır. Site güvenlik hizmeti almaktadır. Taşınmazın bulunduğu binada çift asansör bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı bulunmakta olup, mutfak ve banyonun sıcak su temini doğalgaz ile, ısınma ise kömür ile sağlanmakta olup merkezi sistem panel radyatörlü kalorifer sistemi bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın giriş holü, kat merdiveni ve sahanlıklar mermer kaplama olup, demir merdiven korkuluğu bulunmaktadır. Taşınmaz deniz manzaralıdır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu sitenin girişi Alaçam Caddesi tarafındandır. Taşınmazın bulunduğu binada katta 3 daire bulunmaktadır. Taşınmazın içindeki ıslak hacimlerin (wc-banyo) taban ve duvarı, mutfak ve balkonların ise tabanı fayans kaplama, diğer mahal döşemeleri laminat kaplamadır. Oda İç kapıları Amerikan panel kapıdır. Taşınmazın pencereleri pvc doğramadır. Mutfak tezgahı mermer olup mutfak dolabı bulunmaktadır. Banyoda küvet, duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Taşınmazın içi sıvalı, boyalı ve bakımlı durumdadır. Antre-hol kısmında ve bazı odalarda duvar kağıdı uygulaması yapılmıştır. Kalorifer petekleri takılı ve çalışır vaziyettedir. Kıymet takdir tarihi itibariyle % 12 oranında yıpranma payı kesintisi yapılması uygun görülmüştür. taşınmaza ait 25.04.1996 tarihli yapı ruhsatı, 08.04.2008 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunduğu tespit edilmiştir. Alaçam Caddesi No: 49, 4 Mevsim Sitesi D blok İç Kapı No: 29 Atakum/SAMSUN adresindedir.
Kıymeti : 410.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun Adliyesi Ek Bina Samsun İcra Dairesi Mezat Salonu - 19 Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A Kat:3 İLKADIM / SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/386 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR