SAMSUN İCRA DAİRESİ

Samsun Atakum'da 161 m² dubleks daire icradan satılıktır

SAMSUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077739
Şehir : Samsun / Atakum
Semt-Mahalle : ALANLI MAH. / ATAKUM
Oda Sayısı : 3+1
: 161
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

HABERDE DENGE 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/148829 ESAS
Muhammen Bedeli
:
363,666 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SAMSUN İCRA DAİRESİ

2018/148829 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, Atakum İlçe, Alanlı Mahalle, 4023 Ada, 3 Parsel,7.Normal Kat, 16 bağımsız bölüm, Dubleks mesken Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın tapu kaydında 15 nolu Otopark eklentisi vardır.Taşınmaz bilirkişi raporu ve mimari projesine göre;betonarme karkas yapı sisteminde yapılmış olan binanın 7. katındaki 16 no.lu bağımsız bölümünde bulunan dubleks meskendir. Mimari projesine göre dubleks mesken 161 m2 brüt,118 m2 net kullanım alanına sahip olup, Normal katta 3 oda, mutfak, salon, banyo-wc, antre, hol, ve 2 balkon, çatı katında ise antre ve 1 balkon olarak projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binada katta 2 daire bulunmaktadır. Binada asansör bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır. Daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Kat merdiveni ve sahanlıklar mermer kaplamadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu binanın ana giriş kapısı İzmir Caddesi tarafındadır. Asansörle 9,a basılıp asansörden kat sahanlığına çıkıldığında sol tarafta kalan dairedir. Dubleks meskenin çatı katına kat merdiveninden ayrı giriş bulunmaktadır. Taşınmaz deniz manzaralı olup en üst katta bulunmaktadır. Taşınmaz içi ıslak hacimler (wc-banyo) taban-duvar fayans, antre-hol ve mutfak tabanları granit seramik kaplamadır. Diğer mahal döşemeleri laminat kaplamadır. İç kapılar panel kapı, pencereleri ise pvc doğramadır. Taşınmazın içi sıvalı, boyalı ve bakımlı durumdadır. Mahal tavanlarında dekoratif alçıpan tavan uygulaması bulunmaktadır. Kalorifer petekleri takılı vaziyettedir. Atakum Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde yapılaşma devam etmektedir. Belediyenin sağladığı hizmetlerden yararlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon ve ulaşım problemi bulunmamaktadır.
Adresi : Yenimahalle Mah. İzmir Cad. Er Apt. No:27/16 Atakum / SAMSUN
Yüzölçümü : 882,24 M2,
Arsa Payı : 8/100
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında;Yerleşik Konut Alanı,Ayrık Nizam, Taks:0.30, Kaks(Emsal): 2.30 olarak gösterilmektedir.
Kıymeti : 363.666,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası) İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere iş bu satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/148829 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR